Nugalėtojus renka komisija (3 pirmąsias vietas), o 30 daugiausia jūsų palaikymo sulaukę darbų autoriai bus apdovanoti paskatinamaisiais prizais. Internetinis balsavimas vyks iki gruodžio 8 d. imtinai, o nugalėtojus skelbsime gruodžio 11 d. puslapyje www.draugiskasgamtai.lt.
Ainis Kazokas
„Antrasis gyvenimas“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
3 klasė
Sukurtas vazonėlis augalui, suteikiant atliekoms antrą gyvenimą. Konstruojant buvo naudojamos įvairios medžiagos – skardinė, medžiagų skiautės, dvipusė lipni juosta, gintarai, juostelės.
Damian Šarkovski
„Pelytė Barbora“
Jano Sniadieckio gimnazija
1 klasė
Gyveno kartą vienas berniukas. Jis turėjo daug draugų. Tačiau atsitiko taip, kad pradėjo sirgti daug žmonių ir šalyje paskelbė karantiną. Berniukas negalėjo susitikinėti ir žaisti su savo draugais ir dėl to jam buvo labai liūdna. Vieną vakarą berniukas valgė konservuotus kukurūzus. Jam labai patiko skardinė ir jis sugalvojo sukurti sau žaislą. Taip atsirado nauja draugė – pelytė Barbora. Ji turi dideles ausis iš senų vatos diskelių, ilgus ūsus iš išmestos šluotos ir, aišku, ilgą uodegą iš senos vielos. Pelytė Barbora labai draugiška, mėgsta pavalgyti, o ypač konservuotus kukurūzus. O taip pat pelytė labai mėgsta gamtą ir žalumą, todėl kartu su berniuku augina kaktusą Spyglį, kuri nuolat nešioja su savimi. Barbora ir kaktusiukas labai praskaidrina berniuko nuotaiką. Jie nekantriai laukia kada pasibaigs karantinas, kad visi draugai galėtų susipažinti su pelyte, Spygliu ir kartu linksmai žaisti.
Ugnė Lebednykaitė
„Apvalusis kamuolėlis“
Jonavos pradinė mokykla
1 klasė
Apvalusis kamuolėlis – kaip siūlų kamuolėlis, papuoštas kaspinėliais, o vidury jo jau stiebias augalėlis.
Ieva Jaraitė
„Pelėdžiuko sapnai“
Jonavos Justino Vareikio progimnazija
3 klasė
Darbelio gaminimui panaudotos priemonės: plastikinis butelis, žirklės, akriliniai markeriai (juodos ir baltos spalvos), dekoratyvinė juostelė.
Aistis Kamašauskas
„Miško takeliu“
Pakruojo „Žemynos" progimnazija
2 klasė
Vazonėliui panaudotos medžiagos: skardinė, kankorėžiai, karšti klijai ir rugių stiebai. Darbelis simbolizuoja šalia Aisčio namų esančio miško pramintus takelius ir laukus.
Lėja Brazaitytė
„Pilis“
Ukmergės Senamiesčio progimnazija
1 klasė
Vazonėliui pagaminti reikėjo plastikinio kibirėlio nuo raugintu agurkų, blizgaus kilimėlio, filco, blizgaus juodo popierius, klijų ir dvipusės lipnios juostelės. Ant kibirėlio užklijavome pilko filco. Iš juodo popieriaus iškirpom langus. Sukarpėme kilimėlį ir iš jo padarėme plytas, kurias klijavome dvipuse lipnia juostele. Į vazonėlį pasodinome iš močiutės parsivežtą gėlytę. Rūpinsimės ja.
Ugnė Barakauskaitė
„Laiko tėkmė“
Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokykla – darželis
2 klasė
Tik tak tik tak laikrodukas nutilo... Laiką jis rodė tiksliai ir tarnavo mūsų šeimai nuo prosenelio laikų. Deja, bet laikrodukas sugedo ir nenorėdami išmesti daikto, kuris mūsų šeimai brangus pavertėme jį vazonėliu. Vazonėlis „laiko tėkmė“ tarnaus dar nevienai mūsų šeimos kartai su savo istorija.
Matas Molis
Linksmasis Ripsaliukas
VIEVIO JURGIO MILANČIAUS PRADINĖ MOKYKLA
2 klasė
Antrą gyvenimą suteikė dideliam vandens buteliui, vienkartiniams įrankiams ir dar daug kam. Tai bent reikėjo įdėti darbo... Vertėjo.
Smiltė Rutkauskaitė
„Blizgantis stebuklas“
„Ventos“ progimnazija, Mažeikiai
4 klasė
Darbelis atliktas iš tuščio kavos indelio. Nudažytas ir aplikuotas manų kruopomis, ornamentuotas dažais. Smiltė tikisi, kad užaugs stebuklinga gėlė. Darbelį kūrė namie per mokinių rudens atostogas.
Eimantas Minelga
„Voras“
Ukmergės Senamiesčio progimnazija
1 klasė
Darbeliui naudojom metalinę skardinę nuo sesutės maistelio, spalvotą popierių ir foliją. Metalinį indelį apklijavome juodos spalvos popieriumi, priklijavome voro akis ir burną. Iš folijos išlankstėme voro kojas. Į gautą vazonėlį pasodinome augalą. Džiaugiamės savo vazonėliu.
Augustė Noreikaitė
,,Gėlėta boružėlė“
Kulautuvos pagrindinė mokykla, Kauno r.
3 klasė
Nudažyta ir dekoruota skardinė.
Smiltė Čiplytė
„Linksma vaivorykštė“
Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla
1 klasė
Mamytė nusipirko gėlytę. Ją persodino į gražų vazonėlį, o plastikinis vazonėlis tapo nereikalingas :). - Mamyte, neišmesk šito plastikinio vazonėlio! Duok man, aš jį papuošiu ir jis taipogi taps gražus :).
Kamila Šostak
„Pikachu“
Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla
3 klasė
Vazonėlis atliktas iš plastikinio butelio. Iškarpyta vazonėlio forma ir uodega. Dažais nuspalvinta norimo personažo atvaizdą. Įdėtas vazonėlis su gėlėmis.
Lėja Rimiškytė
„Žibuoklės pražydo rudenį“
Klaipėda, „Verdenės“ progimnazija
3 klasė
Darbeliui buvo panaudota skardinė nuo kavos, kiaušinių dėklas, kokteilių šiaudeliai.
Domas Bilius
„Geltonos nuotaikos vazonėlis“
Vilniaus Antano Vienuolio progimnazija
3 klasė
Ieva Dočytė
„Vaivorykštukas“
Klaipėdos „Versmės“ progimnazija
1 klasė
Darbeliui pagaminti buvo naudojami plastikiniai šiaudeliai, sagos, diskeliai, plastikiniai indeliai, juostelių atraižos.
Viltė Vasiliauskaitė
„Antrasis gyvenimas“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
4 klasė
Priemonės: 1. Skardinė dėžutė; 2. Medžiagos atraižos, dekoratyvinės virvutės likučiai; 3. Kriauklytės, akmenukai, giliukai, saulėgrąžų sėklos; 4. Papuošimai „voveriukai“ nuo gautų dovanų; 5. Karšti klijai, dvipusė lipni juosta, vėlutės . Skardinė dėžutė apsukama dvipuse lipnia juosta. Priklijuojama medžiagos atraiža. Ant viržaus pritvirtinama dekoratyvinė juostelė. Nudažoma didesnė kriauklytė ir karštų klijų pagalba pritvirtinama vienoje dėžutės pusėje. Mažesnės priklijuojamos žemiau. Saulėgrąžų sėklos priklijuojamos apačioje ir sudaro juostelės įspūdį. Giliukai sukabinami vėlutės kabliukų pagalba prie dėžutės kraštų. Priklijuojami tekstiliniai voveriukai, įdedamas kambarinių gėlių vazonėlis. Gavosi labai gražiai. Paprasta dėžutė virto spalvingu ir įspūdingu vazonėliu, kuris papuoš mano kambarį ir džiugins visą šeimą.
Arijana Būziūtė
„Kompozicija – žaliuojantis rudenėlis“
Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija
4 klasė
Susiradau seną duoninę ir išėmiau groteles. Jas panaudojau kopetėlėms. Prie jų tėtis prikalė dėžutes nuo mėsos koncervų. Tuomet man beliko įsodinti po kaktusiuką ir padekoruoti darbelį nuo dovanų atlikusiomis dekoracijomis. Kadangi mano kompozicijai trūko spalvų, dar susiradau sulūžusį šviestuvą, ir jį apvertus gavau puikų vazoną žydinčiai gėlei. Džiaugiuosi savo darbeliu.
Domas Andrikis
„Antrasis gyvenimas“
Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla
1 klasė
Naudotos medžiagos: panaudotas sulčių pakelis, plastikiniai kamšteliai, vilnos pluoštas įvairių spalvų. Darbo eiga: nupjovė sulčių pakelio viršų, kad būtų panašios formos, kaip gėlių vazonas. Nupurškė aukso spalvos dažais ir paliko džiūti. Kamštelius karštais klijais suklijavo ant nudažyto sulčių pakelio. Iš vilnos padarė kamuoliukus, kuriuos vėliau suklijavo į kamštelių vidų, taip sukurdamas gėlės žiedo paveikslėlį. Likusias tuščias vazonėlio vietas apklijavo balta vilna.
Anelė Marija Palšytė
„Aš myliu Lietuvą“
Vilniaus Baltupių progimnazija
1 klasė
Tomas Ilin
„Mano draugas – dramblys“
Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokykla
1 klasė
Neseniai persikraustėme į naujus namus, todėl mintis sukurti vazoną kaip mielą interjero detalę pasirodę kaip tik laiku ir vietoje. Vazonas pagamintas panaudojant po namo statybų ir aplinkos tvarkymo darbų likusias statybines ir gamtines medžiagas (cementą, perlitą, durpes, kartoną) – tai ką galima buvo rasti namų sandėlyje ir aplink namus. Formavimui prireikė senų indų, plastiko butelių, plėvelės. Netgi gėlytes pasiskolinome iš kieme įrengto alpinariumo, kuris buvo sukurtas veisti augalams vėliau naudojamiems žaliojo stogo apželdinimui. Į gamybą įsitraukė visa šeima (mama padėjo suruošti medžiagas ir užtikrino saugumą, o sesės pagelbėjo gamybos procese. Vazono forma Tomo pasirinkta pagal tuo metu skaitytą knygelę „Dramblys ir antis“. Be to, kam gi nepatinka drambliai?!
Adrijus Gajauskas
„Antras žydėjimas“
Kaišiadorių r. Rumšiškių A. Baranausko gimnazija
2 klasė
Darbą atliko labai kruopštus berniukas, mėgstantis dalyvauti įvairiuose konkursuose.
Aušra Laukšaitė
„Mėtinė“
Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija
4 klasė
Paėmiau tuščią skardinę nuo žirnelių, patepusi karštais klijais, apsukau ir priklijavau lininį siūlą. Papuošimui naudojau seno disko šiukšles. Ir vualia – puikus vazonėlis mano vaistiniam augalui – kvapniąjai cimbžiedai. Galėčiau ir jus pavaišinti kvapnia arbata darganoto rudens ar šaltą žiemos vakarą.
Dominykas Untulis
„Traukinys“
Plungės Senamiesčio mokykla
2 klasė
Susiradau plastikinių butelių, išpjausčiau, suklijavau, nupurškiau. Panaudojau karštus klijus suklijavimui. Padariau gėlių traukinuką.
Nojus Ušackas
„Gėlytė“
Kėdainių, Ryto“ progimnazija
4 klasė
Šiam vazonėliui sukurti reikėjo plastikinio butelio, žirklių, karštų klijų ir purškiamų dažų. Pirmiausia ant butelio pasižymėjau vietas, kurias reikėjo nukirpti. Iškirptas dalis suklijavau karštais klijais ir nupurškiau dažais. Linksmas ir nuotaikingas vazonėlis ,,gėlytė“ mielai lauks sodinamų ir merkiamių gėlyčių bei papuoš namus.
Deividas Jatužis
„Vazonėlis su sagom“
Panevėžio Beržų progimnazija
2 klasė
Darbą atliko specialiųjų ugdymosi poreikių turintis mokinys. Priemonės: indelis (skardinė) nuo alyvuogių, plastilinas, sagos, žemės, gėlės daigelis. Eiga: plastininą gnaibė mažais gabalėliais ir lipdė ant skardinės atsitiktine tvarka. Po to plastilino pagalba prilipdė keletą sagų. Pylė žemes ir pasodino gėlytę.
Neringa Markevičiūtė
„Linksmuolė Kaktusiukė“
Elektrėnų sav. Vievio Jurgio Milančiaus pradinė mokykla
2 klasė
Antrą gyvenimą suteikė jogurto indeliui. Reikėjo plastilino ir stiprių rankelių.
Adrijus Baltakis
„Vilnonė vaza“
Vilniaus Baltupių progimnazija, Vilnius
1 klasė
Pasigaminome iš antrinių žaliavų vazą iš kieme augančios vilnotosios notros lapelių. Apklijavome pieno pakuotę, tada padekoravome augalo lapelių suktinukais priekinę dalį.
Aleksej Ševiakov
„Banginis“
Šalčininkų rajono Jašiūnų pagrindinė mokykla
2 klasė
Šis mielas banginis tai ne tik vazonas bet ir savotiška laistymo įranga, pasodintai gėlei. Kad laistomas vanduo patektu į šaknis, o ne nutekėtų pro šalį. Jis tinka tokioms gėlėm, kurios laistomos pilant vandenį į lėkštutę. Mūsų klasėje auginamos gėlės nuolat žydi ir žaliuoja, mes kvėpuojame švariu oru ir siekiame skatinti deguonies gamybą. Švari gamta ir oras tai mūsų devizas.
Astamir Siniavskij
„Vaikiška daiktų dėžutė“
Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija
2 klasė
Aurelija Česiulytė
„Ponas vazonas - kaštonas“
Jano Sniadieckio gimnazija
1 klasė
Dėžutę nuo kavos vaikas apklijavo kaštonais, kankorėžiais ir nuspalvino guašu.
Džiugas Šablovskas
Linksmasis Kudlius
IGNALINOS ČESLOVO KUDABOS PROGIMNAZIJA
4 klasė
Darbui naudotas skardinis indelis, šilkinė virvutė, spalvoti smeigtukai.
Augustė Stonkutė
„Rudeninė puokštė“
Gargždų „Kranto “ pagrindinė mokykla
4 klasė
Augustė su noru įsijungė į projektą ir nusprendė pagaminti vazelę-vazonėlį puokštę. Savo darbui naudojo traškučių indelį, butelių kamštelius, plastikinius šiaudelius ir žinoma savo fantaziją.
Adelė Maslauskaitė
„Vazonėlis daigeliui“
Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla
3 klasė
Darbelį kūriau iš plastikinio butelio. Jį aplipinau plastilinu, pupelėmis. Jos suteiks mano augalėliui dar daugiau noro augti.
Elinga Miliūtė
„Pelenės rožinė svajonė“
Mažeikių „Vyturio“ pradinė mokykla
2 klasė
Reikės: plastikinio butelio, kompaktinio disko, dažų, kažko papuošimui, žirklių, karštų klijų. Elingos šeima atliekas atsakingai rūšiuoja, neskuba pirkti naujų daiktų ir visada pasvarsto, ką gali panaudoti dar. Šiame vazonėlyje iš panaudoto plastikinio butelio, neveikiančio kompaktinio disko ir likusių nuo kitų rankdarbių gėlyčių bei dažų, elinga pagamino vazonėlį, kuriame norėtų atsidurti visos jos kambaryje esančios gėlės. vazonėlyje betkuri gėlė atrodo kaip pelenė pavirtusi princese. todėl darbelį pavadino „pelenės rožinė svajonė“. Elingos mokytoja mano, kad ne tik gėlės džiaugiasi, bet ir išsipildė buitinių atliekų rožinė svajonė tapti naudingomis vėl ir vėl.
Emilė Pavasarytė
„Rudeninė žuvytė“
Kauno Žaliakalnio progimnazija
1 klasė
Vandenį išgėrus, Emilė tuoj sumojo: Galiu butelio neišmesti. Pagaminti vazonėlį sugalvojo! Štai kaštonų akys, Plastikinė galvytė, Rožių pelekai juda - Plaukia rudeninė žuvytė!
Gustė Akelytė
„Dekoratyvinis vazonėlis (lapinėms gėlėms)“
Marijampolės Petro Armino progimnazija
4 klasė
Pasigaminti tokį vazonėlį reikės: plastikinio kibirėlio, jogurto indelio(didesnio), laikraščių, statybinės izoliacijos, akrilo dažų ir gamtinės medžiagos: pistacijų kevalėlių, kukurūzų sėklų, džiovintų gėlių, akmenėlių ir karštų klijų pistoleto. Gaminimo eiga: kibirėlį priklijuojame prie jogurto indelio; padarome iš laikraščio „virves“ ir jomis suformuojame vazonėlio formą, jas sutvirtiname, apklijuodami statybine izoliacija; toliau suformuotą vazonėlį nudažome (galima taikyti įvairias technikas); pabaigoje vazonėlį puošiame. Aš į vazonėlį įdėsiu lapinę kambarinę gėlę – kuokštinį chlorofilą.
Alan Staknys
„Žalias pasaulis“
Darželis-mokykla „Šaltinėlis", Vilnius
1 klasė
Panaudotas plastikinis butelis, spalvotas popierius, klijai, įvairūs gyvi augalai.
Arijus Ulevičius
„Saguotas vazonas“
Prienų r. Balbieriškio pagrindinė mokykla
4 klasė
Buvo smagu paėmus skardinę kavos dėžutę dekoruoti akriliniais dažais, kurie likę nuo kambario dažymo, reikėjo kantrybės priklijuoti ledų pagaliukus, o įdomiausia dailiai sudėlioti ir tvirtai priklijuoti seno švarko sagas. Tada į jogurto indelį, pradūrus dugne skylutę vandeniui išbėgti ,pasodinau ,,Pinigėlių‘‘ gėlę. Tikiuosi, kad mano ,,Saguotame vazone“ bus gera augti gėlei, pasodintoje kurmiarausio žemėje. Džiaugiuosi, kad praktiškai susipažinau su pakartotiniu daiktų panaudojimo galimybėmis ir nauda.
Augustė Magziakaitė
„Laimingos rožės“
Klaipėdos “Versmės” progimnazija
1 klasė
Darbeliui pagaminti buvo naudojami plastikiniai šiaudeliai ir skrajutės, bukletai.
Aironas Draskinis
„Briliantas“
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Aironas namuose, kartu su mama pagamino vazoną gėlei iš antrinių žaliavų – metalinės dėžutės bei papuošė ją iš sausų puokščių jau panaudotomis gėlytėmis, rudens augalais, lapais bei kavos pupelėmis. Klasėje pats pasodino kaktusą.
Adomas Graževičius
„Žaliasis nameliukas“
Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla
4 klasė
Priemonės: plastikinis indelis, akriliniai dažai, popierinis rankšluostis, miltai ir vanduo. Darbo eiga: pirmiausia paėmiau panaudotą plastikinį indelį ir aptepiau mase - koše, kuri pagaminta iš miltų ir vandens. Ant indelio uždėjau popierių, aptepiau mase - koše. Suformavau langines ir dureles. Kai popierius išdžiūvo, viską nudažiau su akriliniais dažais. Ir tada pasodinau augaliukus.
Kajus Ivanauskas
„Kavos dvelksmas“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
4 klasė
Gamintas vazonėlis iš skardinės taros, pasirinkti nenaudojami mediniai skalbinių segtukai, dekoruota kavos pupelėmis. Darbas truko apie valandą. Rezultatas maloniai nustebino.
Armandas Dizeris
„Šapito“
Raseinių Šaltinio progimnazija
4 klasė
Išradingai panaudojo plastiko butelį. Jo formą pakeitė įkirpimais. Spalvingai nudažė. Todėl ir ,,Šapito”.
Urtė Kuodytė
„Blizgutis“
Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija
1 klasė
Naudoti plastikiniai buteliai, sulčių pakuotė. Bus auginami prieskoniai.
Adomas Zujus
„Spalvų vazonas“
Vilniaus Pavilnio progimnazija
1 klasė
Medžiagoms: tuščias plastikinis butelis ir įvairūs naudoti spalvoti popierinis ir plastikiniai maišeliai iš prekybos centrų. Technika ir priemonės: kirpimas žirklėmis, segtuvas, pynimas, vyniojimas, klijavimas.
Jokūbas Kavaliūnas
„Lėktuvas“
Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla
4 klasė
Priemonės: plastikinis butelis, kartonas, plastikiniai kamšteliai, klijai, guašas. Veikla: nudažiau plastikinį butelį ir iškirpau jo viršuje skylę. Iš kartono iškirpau detales – sparnus, propelerį, išmetimo vamzdžius. Jas priklijavau prie butelio. Kartonines detales nudažiau. Prie butelio dugno priklijavau du plastikinius kamštelius. Darbelis baigtas.
Andrėja Dabšauskytė
„Linksmosios kasytės“
Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija
4 klasė
Vazonėlis padarytas iš skardinės. Skardinė apsukta storais spalvotais siūlais, juos pritvirtinant lipalu. Kasytės supintos iš geltonų storų siūlų į jas įpinant lanksčią vielą. Priklijuojamos akys, lūpos, papuošiama galva kaspinėliu ir štai prieš jus graži mergytė. Į vazonėlį pasodinama gėlytė ir turime ant palangės nuotaiką keliantį vazonėlį.
Goda Stončiūtė
„Saldainiukė““
Mažeikių Senamiesčio pagrindinė mokykla
1 klasė
Darbo eiga: 1. Naudojama sena skardinė. 2. Skardinė karštais klijais apklijuojama sagomis. 3. Pagamintame vazonėlyje pasodinama mėta.
Ernestas Butrimas
„Vazonėlis“
Šalčininkų r. Dieveniškių, Ryto‘‘ gimnazija
1 klasė
Plastikinį kibiriuką apklijavo plytelės duženomis. Tada nudažė likusias neužklijuotas vietas.
Arminas Rupeikis
„Ugnis“
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Arminas iš plastikinio indelio nuo majonezo ir beržo tošies sukonstravo vazoną gėlei bei pasodino alaviją ir kaktusą. Berniukas beržo tošį įsivaizdavo kaip liepsnojančią ugnį ir tikisi, jog jo prižiūrimi augalai susidraugaus ir džiugins klasės draugus bei puoš klasę visus ketverius metus.
Adriana Korvel
„Kačiukas“
Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla
3 klasė
Vazonėlis atliktas iš plastikinio butelio. Iškarpyta kačiuko forma. Dažais nuspalvinta norimo personažo atvaizdą. Papuoštas kaspinų. Įdėtas vazonėlis.
Akvilė Paulavičiūtė
„Veidrodinis ruduo“
Panevėžio, Vilties‘‘ progimnazija
4 klasė
Vazonėlis pagamintas iš tuščio pieno pakelio, karštų klijų pagalba apklijuoto kukurūzais, pipirais, pistacijų kevalais ir veidrodukais.
Paula Vygantė
„Laistytuvas“
Raseinių r. Ariogalos gimnazija
4 klasė
Nupjautas plastikinis butelis. Panaudojau karštus klijus, dažus, gėlytes, drugelius, popierių, kankorėžius, kaštonus.
Dominykas Brilvicas
„Sukulentinis palėdžiukas“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Skardinaitę nudažiau ir siūliukais apsukau. Akys tai "Pepsi" kamštukai, O sparneliai iš žaisliuko. Pažiūrėjau atidžiau... Palėdžiuką pamačiau...
Luka Jasiukaitytė
„Gražiausios spalvos“
Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija
1 klasė
Naudota skardinė, siūlai. Augins gėlę.
Daniel Kulnis
„Antras gyvenimas“
Jano Sniadieckio gimnazija
1 klasė
Iš butelių padarėm vazonėlius, iškirpom, padažėm, užklijavom.
Danielis Čepukas
„Draugystė“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
4 klasė
Priemonės: 1.Plastikinis grietinės indelis; 2. Lipni dvipusė juosta; 3. Lininių siūlų likučiai; 3.Spalvotos juostelės atraižos; 3. Karšti klijai; 4.Likusios medinės žaidimo detalės; Plastikinis grietinės indelis apsukamas dvipuse lipnia juosta. Ant lipnios juostos – lininiai siūlai, spalvota juostelė. Karštų klijų pagalba pritvirtinamos likusios medinės žaidimo detalės. Štai ir viskas. Gavosi tikra plastiko, lino ir medžio draugystė.
Anastasija Šeiko
„Trys katinės“
Klaipėdos „Gabijos” progimnazija
1 klasė
Gėlės stovas.
Jokūbas Varnelis
„Kietas riešutėlis“
Lazdijų r. Šventežerio mokykla
2 klasė
Darbas pagamintas iš kartoninės pakuotės, ją nudažant ir aplinkui apklijuojant žemės riešutų lukštais. Gautas vazonėlis papuoštas iš kokoso riešuto lukšto pagaminta gėlė. Ekologiška, gražu ir patvaru!
Agota Skersytė
„Vienaragis“
Viešoji Įstaiga Pranciškonų gimnazija
1 klasė
Žaismingas, įvairiaspalvis vazonas pagamintas iš pet butelio ir dekoruotas spalvingomis detalėmis, kurios pagamintos iš kartoninių kiaušinių dėžučių ir nudažytas guašu. Vazonėlis nebijo drėgmės, todėl galima sodinti ir gyvus augalus.
Einaras Vitkauskas
„Vazonėlis močiutei“
Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazija
3 klasė
Paėmus panaudotą skardinę, pagaliukus, virvelę padariau gėlei pasodinti vazonėlį. Į padarytą vazonėlį pasodinau gėlę. Savo vazonėliu pradžiuginau močiutę.
Meida Bagdonaitė
„Deimantas“
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla, Vilkyčiai
1 klasė
Meida iš skardinės dėžutės ir sintetinių papuošimų sukonstravo vazą ir pasodino alaviją. Kad gėlytėms būtų smagiau – pridėjo savo pririnktų kriauklių.
Danielius Borisovas
„Tošiukas“
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Danielius iš antrinių žaliavų – skardinės dėžutės ir gamtinių medžiagų – beržo tošies bei lino špagato sukūrė vazonėlį ir pasodino palergoniją. Berniukui kilo mintis, kad būtų gražiau, vazonėlį galima pakabinti ir tam panaudojo natūralią medžiagą - lino špagatą.
Deimantė Steponaitė
Pakruojo „Žemynos“ progimnazija
2 klasė
Konkursui „Antrasis gyvenmas“. Antras gyvenimas suteiktas indelui nuo kavos ir mediniams skalbinių segtukams. Segtukai klijų pagalba suklijuoti ant indelio ir nudažyti guašu.
Ineta Poškutė
„Vazonėlis gėlytei“
Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla
3 klasė
Vazonėlis gėlytei. Jį kūriau iš atlikusio plastikinio indelio. Jį dekoravau juostelėmis, kaspinėliais, karoliukais.
Lukrecija Šleiniūtė
„Balta katytė“
Alytaus r. Miroslavo gimnazija
2 klasė
PRIEMONĖS: 2 l plastikinis butelis, kanceliarinis peilis, purškiami balti matiniai dažai, žymekliai juoda ir rožinė. Ant plastikinio butelio pažymėti vazono aukštį. Žymekliu nupiešti katytės ausytes. Peiliuku išpjauti nusipieštą formą. Nupurkšti baltais matiniais dažais. Nudžiūvus dažams nupiešti katytei akis, nosytę, ūsus, nuspalvinti ausytes. Į pagamintą vazoną pridėti žemės ir įsodinti augalą.
Augustė Klemenytė
„Šerkšnas“
Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centras
4 klasė
Reikia: plastmasinio pieno butelio, modelino (ore stingstančio), silikoninių formelių, akrilinių dažų, teptuko, lipalo, žirklių, kempinėlės. Nukerpame norimo aukščio pieno butelį. Silikoninių formelių pagalba iš modelino išspaudžiame norimą ornamentą ir su lipalu prilipdome, paliekame džiūti. Kai išdžiūstą, teptuku nudažome norima tamsia spalva. Palaukti kol išdžius. Po to kempinėle švelniai braukti paviršiumi, pasirinkta šviesia spalva. Gėlių vaza baigta. Sodiname norimą gėlytę.
Dainora Raudoniutė
„Vasaros pieva“
Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija
4 klasė
Vazonėlis padarytas iš skardinės. Skardinė apsukta lininiais siūlais, kurie pritvirtinti lipalu. Iš popieriaus iškerpami trafaretai, kurių pagalba ant veltinio išpiešiama žolė, gėlės. Puošybos elementai priklijuojami karštais klijais. Pasodinama gėlytė. Žiūrint į spalvingą vazonėlį, atrodo, kad vasara niekada nesibaigia.
Gabrielia Vansovič
„Jūros spalvos“
Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla
3 klasė
Gabrielia pasirinko mėlynų atspalvių siūlus, kuriais gražiai apvyniojo plastikinį indelį nuo kakavos. Vazonėlyje norėjo pavaizduoti jūros bangas, įsivaizduoti, kaip ošia jūra ir prisiminti vasarą.
Gustas Janeika
„Tik tok asas“
Druskininkų Saulės pagrindinė mokykla
2 klasė
Damir Šakel
„Žydinti Lietuva“
"Gerosios vilties" progimnazija
1 klasė
Jauna lietuvaitė - mūsų šalies simbolis. Ji žydinti, jauna, graži, šiuolaikiška, bet tuo pačiu, jos mintys doros. Ji myli savo tautą, tausoja aplinką, prisimena savo istoriją ir rūpinasi ateitimi: rūšiuoja šiukšles, važinėja dviračiu, ar vaikšto pesčia, naudoja daugkartinius maišelius, mažiau naudoja plastmasinių indelių, arba duoda jiems "antra gyvenimą", kaupia makulatūrą ir priduoda perdirbimui, neteršia gamtos, šiukšles neša į specialius konteinerius, jei gamtoje stovyklauja. Visi šie veiksmai nesunkūs, tačiau padeda prailginti mūsų gamtos "sveikatą". Mes gausim tai, ką išauklėjom savo pavyzdžiu. Mylėkime ir gerbkime vieni kitus, gamtą.
Damjana Mankeliūnaitė
„Baltas linksmas katinėlis“
Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla
3 klasė
Damjana sukūrė vazonėlį iš skardinės nuo kavos. Mergaitė darbelį gamino klasėje, o baigiamąjį rezultatą pasiekė namuose su močiutės pagalba. Damjana labai džiaugėsi savo darbu. Parsinešė vazonėlį namo ir žadėjo augalu rūpintis ir prižiūrėti.
Gustas Ūselis
„Kaktusai bleibleidai“
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Gustas skardinę dėžutę nuo konservuotų vaisių apvyniojo vilnoniu siūlu ir papuošė gamtinėmis medžiagomis, kurias prisirinko žygyje ,,Rudenėlio takais...“. Pasodino kaktusą ir alaviją. Berniukas žada juos laistyti ir prižiūrėti bei tikisi, kad šie augalai susidraugaus ir džiugins jo ir klasės draugų širdis.
Auksė Finažonokaitė
„Mėlyniukas“
Merkinės V. Krėvės gimnazija
1 klasė
Pagamintas iš nupjauto pieno butelio, apklijuotas ir papuoštas spalvotu popieriumi. Detalės nuspalvintos guašu.
Deimantė Jurevičiūtė
„Vaivorykštė“
Ukmergės Senamiesčio progimnazija
1 klasė
Vazonėlio gamybai buvo naudojamas plastikinis butelis, plastikiniai butelių kamšteliai ir karšti klijai. Nupjovus viršutinę butelio dalį, likusi vazonėlio dalis karštais klijais apklijuota plastikiniais butelių kamšteliais. Į vazonėlį pasodinta mylima gėlė.
Elžbieta Stankevič
„Kačiukas“
Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla
2 klasė
Darbas atliktas iš buteliuko. Mokinė susiformavo vazonėlį ,,Kačiuko“ formą. Pagražino dažais. Elžbieta mėgsta gyvūnus, todėl išsirinko būtent tokį personažą.
Aurimas Maldutis
„Kaktusiuko namas“
Panevėžio Žemynos progimnazija
1 klasė
Aurimo vaza pagaminta iš limonado butelio, dekoruota guašu ir pasodintas kaktusiukas. 🌵
Austėja Laurutytė
„Kaštonų vazonas“
Saulėtekio" progimnazija, Panevėžys
1 klasė
Reikės: vazono pagrindas (kavos dėžutė), kaštonai, terminiai klijai. Kaštonai klijuojami ant vazono pagrindo. Geriau rinktis ne apvalius vaisius, o šiek tiek plokščius. Klijavimui geriausiai tinka šiluminiai klijai. Rekomenduojama pradėti nuo viršaus.
Karina Urbanovič
„Katė“
Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla
3 klasė
Vazonėlis atliktas iš plastikinio butelio. Iškarpyta kates forma. Dažais nuspalvinta norimo personažo atvaizdą. Įdėtas vazonėlis.
Rusnė Balčikonytė
„Vazonėlis - katinėlis“
„Ąžuolo“ progimnazija, Panevėžys
klasė
Kūrybiniam darbui panaudotas plastikinis indelis, sagos, krepinis popierius, juostelė, klijai ir spalvoti minkšti rutuliukai. Sunkiausia buvo lygiai apklijuoti indelį... Rusnė indelyje augins margalapę tradeskantę – dovaną Mamytei Motinos dienai...
Aironas Kripas
„Žydintis vazonas“
Plungės r. Šateikių pagrindinė mokykla
2 klasė
Darbeliui pagaminti Aironas naudojo įvairias antrines žaliavas. Labiausiai patiko klijuoti gėlytes.
Vėjas Skabeikis
„Vabaliukas - traukinukas“
Mažeikių Senamiesčio pagrindinė mokykla
1 klasė
Darbo eiga: 1. Naudojamas plastikinis butelis. 2. Plastikinis butelis apsukamas špagatu ir karštais klijais sutvirtinamas. 3. Špagatu apsuktame butelyje išpjaunamos dvi angos. 4. Iš sagų ir šiaudelių suformuojamas vabalo veidas, kojytės. 5. Pagamintame vazonėlyje pasodinamos gėlės.
Adelija Granickaitė
„Aš po skėčiu“
Balsių progimnazija
1 klasė
Gėlės vazonėliui pagaminti naudojau plastikinį skalbiklio butelį, vienkartines plastikines ir medines šakutes, sagas, medžio šakenę, kokoso lukštą, akmenukus. Iš pradžių nudažiau butelį su dažais. Norėjau pavaizduoti save,nes labai myliu augalus ir mėgstu jais rūpintis, ypač laistyti. Pagalvojau, kad augaliuką reikia apsaugoti nuo stiprios saulės, dėl to iš kokoso lukšto ir šakelės padariau skėtį. Šiuo metu mano kambaryje gyvena boružėlė, aš ja rūpinsiuosi, kad išgyventų žiemą,noriu, kad ji nesijaustų vieniša,dėl to iš akmenuko pagaminau mano auginamai boružėlei draugę.
Milana Prokopjeva
„Gėlių spalvos“
Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla
3 klasė
Milana sukūrė vazonėlį iš skardinės nuo kavos. Mergaitei patinka ryškios spalvos, todėl vazonėlį papuošė keliomis spalvomis. Skardinę apklijavo geltona medžiaga, norint matyti saulės spalvą. Apačia papuošė žalia žolės spalvos juostelė, o viduriuką dekoravo ryškia rožine gėlyte.
Sofija Stupak
„Gražioji ponia“
Šalčininkų rajono Jašiūnų pagrindinė mokykla
4 klasė
Šis darbas sukurtas su meile ir rūpesčiu gamtai. Jis praktiškas ir per visą žiemą Jūs džiugins savo grožiu, o pasodintas viržis iki pavasario bus spalvingas ir puikus.
Agnius Lazarevičius
„Linksma rudeninė šukuosena“
Panevėžio, Vilties‘‘ progimnazija
4 klasė
Vazonėlis pagamintas iš tuščio maisto papildų indelio, dekoruotas karštų klijų pagalba džiutu.
Aronas Jasevičius
Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija
1 klasė
Danil Nebolsin
„Liūdnas dramblys“
Klaipėdos “Gabijos” progimnazija
1 klasė
Darbe buvo naudojamas plastikinis butelis ir pieno tara.
Domas Raudonius
„Ponas Karalius“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
2 klasė
Vazonėlis „PONAS KARALIUS“. Pagamintas iš konservų dėžutės, papuoštas dekoratyviniais karoliukais.
Dovydas Digaitis
„Vazelė gėlėms“
Raseinių r. Ariogalos gimnazija
3 klasė
Aš sugalvojau pagaminti vazelę gėlėms. Mano mama iš popieriaus gamina gėles, tad į ją ir „pamerksime“ jos pagamintas gėlytes. Susirinkau reikiamas priemones: plastikinį butelį, atliekamą kompaktinį diską, spalvotą laką, karštus klijus, žirkles. Iš butelio iškirpau vazelę, priklijavau prie dugno kompaktinį diską. Butelį nupurškiau laku. Vazelę papuošiau ir sudėjau gėles. Šis darbelis papuoš mano kambarį ir primins, kad nereikalingus daiktus galima prikelti antram gyvenimui.
Estrėja Stikliūtė
„Dvigubas vazonas su citrina“
Endriejavo pagrindinė mokykla
2 klasė
Vazonui pasigaminti reikės :tuščio butelio- perpjauto per pusę, virvutės pakabinimui, žemės ir augalėlio, bei vandens.
Magda Svorobovič
„Katinas“
Jano Sniadieckio gimnazija
2 klasė
Labai vaikas stengėsi padaryti kažką iš šiukšlių. Jai tai pavyko. Prireikė poros valandų. Viskas kuo reikėtų darbui buvo išmesta šiukšlių dėžutėje.
Simas Dumblys
„Mano baimė“
Jonavos pradinė mokykla
3 klasė
Aš labai bijau skruzdėlių ir kad baimę įveikčiau sukūriau savo skruzdėlyną. Paėmiau seną plastiliną ir padariau stačiakampį nelygiu paviršiumi. Sutepiau aliejumi, kad nepriliptų popierius. Paėmiau seną laikraštį, suplėšiau ir įpyliau lipalo. Gautą masę dėjau ant plastilino, o kai sudžiūvo - nuėmiau. Priklijavau prie seno plastikinio butelio karštais klijais. Dažiau su guašu ruda, balta ir juoda spalvomis. Kai išdžiūvo, priklijavau plastikines skruzdėles. Kai dabar žiūriu, skruzdėlynas ir jo gyventojai atrodo ne tokie ir baisūs.
Skomantė Jonušauskaitė
„Gražuolė“
Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija
1 klasė
Priemonės: plastikinis butelis, dažai, lipalas, servetėlės, šniūras. Darbo eiga: dekupažo technika dekoruojamas kibirėlis butelis, suteikiamas moters personažas.
Sonata Trusevič
„Pavasaris“
Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla
3 klasė
Sonata vazonėlį sukūrė iš plastikinio indelio nuo jogurto. Savo darbelyje mergaitė norėjo perteikti pavasarišką nuotaiką, todėl pasirinko šviesiai žalią spalvą su balta juostele. Vazonėlyje labai gražiai priderino kaktusų šeimos augalą.
Deimantas Osadčius
„Katinėlis“
Ukmergės Senamiesčio progimnazija
1 klasė
Vazonėliui pagaminti reikia plastikinio butelio, peiliuko ir guašo. Nupjovus viršutinę butelio dalį, iškerpamos katino ausys, formuojama katino galvytė. Vazonėlis nudažomas baltu guašu ir nupiešiamas katino snukutis. Išdžiūvus dažams – galima sodinti augalus.
Gytis Lukašinskas
„Draugai“
Vilkaviškio r. Alvito mokykla-daugiafunkcis centras
2 klasė
Vasarą prie ežero iškylavo vaikai. Su keletu iš jų susipažinau ir linksmai leidome laiką. Kai jie išvyko, norėdamas prisiminti malonias akimirkas, kitą dieną nuėjau į tą pačią vietą. O ten mėtėsi šiukšlės ir buteliai... Supratau, kad mano naujieji draugai dar ne viską žino apie gamtos saugojimą ir tinkamą elgesį joje. Surinkau šiukšles ir liūdnas ėjau į namus. Nors ir liūdėjau dėl tokio bičiulių elgesio, bet buvo malonu juos prisiminti Tada sugrįžęs į namus pasidėjau ant stalo butelius ir ... kilo mintis. Rankose atsirado žirklės, dažai ir po keleto valandų ant stalo stovėjo du gražūs vazonėliai! Paršelis, kuris primintų, kad negalima taip kiauliškai elgtis gamtoje ir katinėlis - tai žaidimų su naujais draugais prisiminimas. Tikiuosi, kitais metais aš vėl savo draugus sutiksiu prie ežero. Būtinai parodysiu „Draugus“ ir papasakosiu jiems šią istoriją. Tikrai turėtų suprasti, ką noriu pasakyti!
Mantas Keršulis
„Rudeninė vaza“
Panevėžio Žemynos progimnazija
1 klasė
1. Išgėriau mineralinį vandenį (augu, tai mineralų man reikia) 2. Apvyniojau butelį vilnoniais siūlais (močiutė ruošiasi šaltai žiemai, tad mezgė man vilnones kojines ir dar siūlų liko...pasiėmiau...negu išmesi gerą dalyką) 3. Butelį apklijavau rudeniniais lapais (savaitgalį vaikščiojome su šeima parke, tad to gražumo daug... pačius gražiausius parsinešiau į namus) 4. Iš rudeninių lapų susukau ir surišau gėles (...kokia vaza be gėlių)
Viktorija Zajančkovska
„Spalvoti linksmuoliai“
Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla
3 klasė
Viktorija sirgo ir nelankė mokyklos, bet labai norėjo sudalyvauti konkurse. Darbelius kūrė namuose su mamos pagalba. Vazonėlius sukūrė iš plastikinių indelių. Mergaitė gražiai papuošė vazonėlius savo piešinėliais, nes labai mėgsta piešti.
Melita Kubiliūtė
„Gėlių pasaulis“
Kretingos rajono Darbėnų gimnazija
4 klasė
Aš sugalvojau padaryti gėlėms vazonėlius. Juos pagaminau iš paprasto plastmasinio butelio. Vieną purškiau dažais, o kitą su guašu dažiau. Paskui įdėjau žemių ir pasodinau gėlę.
Monika Gumuliauskaitė
„Dovana draugei“
Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazija
3 klasė
Mėgstu daryti įvairius darbelius, todėl draugei padariau dovanų vazonėlį iš įvairių daiktų, kuriuos radau namuose.
Adomas Morkūnas
„Spalvotas ruduo“
Panevėžio, Vilties‘‘ progimnazija
4 klasė
Vazonėlis pagamintas iš ,,badasriubės‘‘ plastikinio indelio, pagrindas padarytas iš CD disko, papuošimui naudojo plastikinius šaukštelius, vietoje žemių-paimti kaštonai, gėlyčių koteliai- kokteilių plastikiniai šiaudeliai, patys žiedai- kankorėžiai nuspalvinti guašu.
Adomas Nedzinskas
„Kaktusas“
Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla
4 klasė
Priemonės : žirklės, panaudoti butelių kamšteliai, plastikiniai buteliai, panaudotas popierius, karšti klijai, panaudotas kavos indelis. Veikla: sukarpiau popierių ir priklijavau prie kavos indelio. Po to sukarpiau butelį ir priklijavau su karštais klijais prie popieriaus ir apklijavau kamšteliais darbo viršų ir apačią.
Arnas Jurša
„Gėlėtasis pimpačkiukas“
Panevėžio, Žemynos‘‘ progimnazija
2 klasė
Nupjoviau plastikinio butelio viršų, iš plastelino nulipdžiau rankytes ir kojytes. Viską karštais klijais priklijavau prie butelio. Tada dažais nudažiau ir išpiešiau veidelį. Kai viskas nudžiuvo, įsodinau plaukus :).
Auksė Gabrielaitytė
„Rožinė kiaulytė“
Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla
3 klasė
Darbelis padarytas iš plastikinio butelio, iškirptas vidurys, nudažytas sieniniais rožiniais dažais. Viduje pasodintas viržis.
Elinga Bertašiūtė
„Aštuonkojis“
Plungės Senamiesčio mokykla
2 klasė
Susiradau kefyro plastikinį butelį. Jį nuvaliau, nupjoviau, sukarpiau. Nupurškiau auksine spalva, panaudojau karštus klijus suklijavimui. Laukiau kol nudžius, pridėjau žemių ir pasodinau kaktusiuką. Naujas vazonėlis puošia mano kambarį.
Emilis Jokša
„Tvarkdarys“
Klaipėdos „Versmės“ progimnazija
1 klasė
Tuščias kakavos indelis, panaudota plastikinė lėkštė, šiaudelis? Ką su jais daryti? Ogi kūrybiškai panaudoti. Tvarkdarys, viską sutvarkys. O sutvarkęs džiugins akis. Gimęs puikus vazonėlis jau rado vietą mamos virtuvėje. Kartu su pavasariu jame išdygs petražolė, o gal čiobrelis...
Milda Dorėlytė
„Kava kvepiantis kaktusas“
Klaipėdos r. Ketvergių pagrindinė mokykla
1 klasė
Kaktuso vazonėliu pasirinktas jogurto indelis. Karštais klijais prie jo priklijuotos kavos pupelės. Papuoštas raudonais deimančiukais ir geltonais blizgučiais. Augalėliui priklijuotos akutės. Kaktusas pasodintas į vazonėlį.
Nida Šiaudikytė
„Laimės paukštis“
Raseinių r. Ariogalos gimnazija
4 klasė
Vazonėliai iš senų skardinių, panaudojant senus džinsus, juosteles ir gipso figūrėles.
Aleksej Stepanov
„Jausmai“
Vilniaus „Saulėtekio“ mokykla-daugiafunkcis centras
4 klasė
Darbo tikslas- prisidėti prie gamtos saugojimo. Darbas atliktas panaudojant stiklinį indelį, siūlus ir papuošiant linksmu drugeliu.
Astijus Kondrotas
„Raudonosis“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
2 klasė
Vazonėlis „RAUDONOSIS“. Pagamintas iš plastikinio butelio, jo kamštelio, sagučių. Detalės pritvirtintos karštais klijais.
Danielius Lefikas
„Vazonėlis gėlei“
Jonavos Justino Vareikio progimnazija
4 klasė
Nupjaunamas panaudoto plastikinio butelio viršus. Nuspalvinamas guašo sodriomis spalvomis. Papuošiamas kamštukais stoveliais apačioje. Gavosi-VAZONĖLIS- linksmesnių spalvų:). Pasodinom augalėlį ir papuošėme savo palangę . Linksmesnis vaizdelis per rudeninį langą…Primena taip greitai prabėgusią vasarą. Gražu!
Ervinas Petrauskas
„Blizgutis“
Druskininkų Saulės pagrindinė mokykla
2 klasė
Kamilas Derliūnas
„Vazonėlis gėlytės daigeliui“
Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazija
2 klasė
Gavau dovanų gėlytės daigelį. Neturėjau vazonėlio. Nutariau pats pasigaminti. Susiradau likusį nuo konservuotų vaisių indelį; lininių siūlų; kriauklių, kurias radau prie jūros. Mama atidavė atlikusias medžiagines gėlytes. Dar pasiėmiau balto popieriaus, karštų klijų ir pasigaminau savo gėlės daigeliui vazonėlį.
Ronald Volkovskij
„Rimtas vyrukas“
Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija
3 klasė
Gėlių vaza gali nudžiuginti net niūriausią dieną. Be abejo, kiekviename name yra viena ar kelios vazos, tačiau jų nėra daug – juk malonu jas kartkartėmis keisti ir kaitalioti, o kiekvienais metais nenaudoti tos pačios. Rankų darbo vaza iš plastikinių butelių yra puikus sprendimas papildyti esamas atsargas. Visų pirma tai pigi medžiaga (o plastiko perdirbimas yra ekologų pliusas karmoje), gamybos paprastumas, antra – įvairiausios galimybės, trečia – tokia vaza nesulūš, o ketvirta – tai labai svarbu, jei namuse turite vaikų, kačių ar šunų. Nusibosta, galite pasidaryti naują pakeitus detales. Savo vazą pasidariau tėveliui gimtadienio progai, jis pas mane rimtas vyrukas.
Rusnė Šiaudinytė
„Smaragdinė kobra“
Trakų pradinė mokykla
3 klasė
Antram gyvenimui prikėlė didelį plastikinį vandens butelį, kuris tapo nuostabiu vazonėliu gėlėms arba krepšeliu įvairioms smulkmenoms, primenančiu siūbuojančią žaliai smaragdinę kobrą, pakilusią iš pintinėlės.
Ditė Kavoliūnaitė
„Žydintis kaktusas“
Kėdainių „Ryto“ progimnazija
4 klasė
Šiam darbui panaudota plastikinė tara, nereikalingi karoliukai, senas niekur nenaudojamas dirbtinių gėlių vainikėlis. Viskas suklijuota su karštais klijais, plastikinė tara nudažyta akriliniais dažais. Kaktusui sukurtas naujas vazonėlis, kuris žydi visus metus.
Elvinas Barauskas
„Dykumų stebuklas“
Jonavos pradinė mokykla
3 klasė
Jeigu šią gėlelę kažkas randa, jam nusišypso laimė. Ši gėlelė yra nuostabių spalvų – žalios ir rudos. Ji labai graži ir man patinka. Su didele laime aš jai gaminau vazonėlį. Ši gėlė man suteikia pasitikėjimo savimi.
Gabrielė Čečėtaitė
„Pakalikas“
Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla
4 klasė
Vazonėlio gamybai naudojau baltą popierių, spalvotą popierių, plastikinį butelį, klijus, juodą ploną flomasterį, žirkles ir skriestuvą. Jį gaminau kambaryje ant stalo. Pradžioje paprašiau tėčio nupjauti butelio viršų Tada priklijavau prie butelio Pakaliko „odą“ (geltoną popierių). Iškirpau akis, akinius ir Pakaliko rūbą. Nuspalvinau akis. Viską priklijavau. Darbelis baigtas!
Gabrielius Milevskis
„Senelių prisiminimai“
Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla
3 klasė
Kai Gabrielius atsinešė į mokyklą mažą senovinį puodą sagoną, kartu su mokytoja nusprendė, kad jis turi likti toks, koks yra. Jis yra unikalus ir gražus savo natūraliomis spalvomis. Kiekvienas augaliukas jame atrodo labai gražiai ir primena mūsų senelių ir prosenelių laikus.
Greta Alšauskaitė
„Vazonėlis riešutėlis“
Gargždų „Kranto“ pagrindinė mokykla
4 klasė
Darbui atlikti naudojo antrines žaliavas: graikiškų riešutų kevalai, plastiko butelis, karoliukai, akmenukai, saga, dekoracijos – boružėlės. Visas medžiagas ant butelio klijavo karštų klijų pagalba.
Karilė Rukaitė
„Vazoniukas-guminukas“
Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija
1 klasė
Vazonėlis lauko gėlėms pasodinti gėlyne gaminamas iš jau netinkamo dėvėti vaikiško guminio aulonio.
Lėja Saročkaitė
„Suktaspyglis“
Raseinių r. Ariogalos gimnazija
4 klasė
Buvo nupjautas plastikinis butelis. Ant spalvoto popieriaus piešiau apskritimus ir kirpau. Juos užsukau ant pieštuko galo ir karštais klijais klijavau ant paviršiaus.
Nojus Kačiulis
„Žaislinė vazelė“
Raseinių r. Ariogalos gimnazija
2 klasė
Paėmiau nuo maisto atlikusį kibirėlį. Turėjau nemažai nenaudojamų detalių, žaisliukų. O ką? Tegul papuošia mano kibirėlį. Prisiminimas. Ir gėlei smagu.
Aistis Balčiūnas
„Taškutis“
Vilkaviškio r. Sūdavos pagrindinė mokykla
3 klasė
Mano darbelis yra labai kūrybingas ir spalvotas. Nudžiuginsiu mamą.
Aisvydė Milkintaitė
Vilniaus Taikos progimnazija
3 klasė
Areta Jaskelevičiūtė
„Jaukus katinėlis“
Vilniaus A.Vienuolio progimnazija
1 klasė
„Jaukus katinėlis“, kuris mielai priglaudžia žalumą, lengvai paimamas ir širdelėje sukelia šilumą.
Arijus Žilius
„Pokemonas“
Telšių, Ateities‘ progimnazija
2 klasė
Darbo eiga: paėmę plastikinį butelį nusibrėžėme kontūrą, tada jį išsipjovėme. Išpjautą formą nudažėme žaliu guašu, akims naudojome raudoną, baltą ir juodą guašą. Palikome džiūti, kitą dieną pamerkėme rudeninių lapų puokštę.
Armandas Repšys
„Šypsenėlė“
Plungės Senamiesčio mokykla
2 klasė
Susiradau plastikinį butelį, išpjausčiau, iškarpiau, nudažiau įvairiomis spalvomis, pridėjau žemių ir pasodinau gėlytę. Šypsosi mano draugas „Šypsenėlė“.
Austėja Bartkevičiūtė
„Medžiagiukas“
Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinė mokykla
1 klasė
Darbelis padarytas iš senos skardinės ir nebereikalingos suknelės. Suknelė buvo sukarpyta juostelėmis ir iš juostelių supintos virvutės, tada virvutėmis apklijuota skardinė ir papuošta medinėmis žvaigždutėmis.
Austina Dambrauskaitė
„Antrasis gyvenimas“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
3 klasė
Sukurtas vazonėlis augalui suteikiant atliekoms antrą gyvenimą. Konstruojant buvo naudojamos įvairios medžiagos – skardinė, medžiagų skiautės, dvipusė lipni juosta, karoliukai, juostelės, sagutės.
Ewa Jurgo
„Su Lenkijos Nepriklausomybės diena“
Šalčininkų Jano Sniadeckio gimnazija
3 klasė
Mokytojai informavus apie paskelbtą konkursą ilgai negalėjau apsispręsti kaip gali atrodyti mano gėlių vazonas. Bet štai mokykloje minint Lenkijos Nepriklausomybės dieną, kilo mintis, kad mano darbas gali būti baltai-raudonas. Namie radau senas suplėšytas raudonas pėdkelnes, plastikinį kibirėlį su raudonu dangteliu, baltą ir raudoną juostelę nuo dovanos, nuo suvalgyto vaisiaus likusį baltą su gražiu raštu sijonėlį. Taip ir atsirado mano gėlių vazonas.
Goda Vaivadaitė
„Auginu vaistažoles“
Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla
3 klasė
Darbelis padarytas iš plastikinio butelio, nudažytas akvareliniais dažais, paskui apklijuotas rudeniniais medžio lapais. Pasodintas alijošius.
Liudas Matrosovas
„Linksmoji gėlių pintinėlė“
VRCM, Pušelė‘‘, Tauragė
4 klasė
Kur dėti plastikines pakuotes nuo įvairių gėrimų? Galima jas priduoti, bet galima ir nešti į mokyklą. Mokiniai pasitelkę fantaziją ir turimas įvairias nebereikalingas priemones, kūrė spalvingus vazonėlius. Juos galime panaudoti ir per pamokas, ir papuošti bendras mokyklos erdves. Smagu kurti iš likučių ir gauti puikų rezultatą.
Lucyna Žebelovič
„Gėlės smėlyje“
Vilnius, darželis-mokykla, Šaltinėlis“
1 klasė
Panaudotas įvairių spalvų smėlis, dirbtinės gėlės ir gyvi vazoniniai augalai, plastmasinis butelis, spalvoti akmenukai.
Radvilė Matekonytė
„Žiedai tarp žiedų“
Garliavos Jonučių progimnazija
1 klasė
Vazonėlio gamybai panaudota kiaušinių dėklai ir popierinis puodelis.
Urtė Kaminskaitė
„Dygioji gėlelė“
Alytaus r. Miroslavo gimnazija
2 klasė
PRIEMONĖS: panaudota skardinė (žirnelių), seno megztinio siūlai, pistacijų riešutų lukštai, universalūs klijai Lipalas, moment klijai, žirklės. Patepti skardinę klijais ir apsukti siūlais. Imti pistacijų lukštus ir suklijuoti, sudėliojant gėlytes ar įvairias formas, ornamentus. Į pagamintą vazoną pridėti žemės ir įsodinti augalą.
Akvilė Lembertaitė
„Pabaisiukas“
VDU, Atžalyno“ progimnazija
3 klasė
Darbui naudota plastikinis butelis, dažai, papuošimai, plastilinas.
Augustas Mitrulevičius
„Darbelis pagamintas iš butelio“
Simno gimnazija, Alytaus raj.
4 klasė
Darbelis pagamintas iš butelio. Buvo naudojami karšti klijai, geltoni ir juodi purškiami dažai, žemė ir gėlės daigas.
Benas Pleikys
„Linksmasis gėlininkas“
Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija
2 klasė
Išgėręs mineralinį vandenį, kuris buvo supiltas į plastmasinį butelį, nusprendžiau padaryti gėlių vazonėlį. Nupjoviau butelio viršų, iš popieriaus iškirpau akis, burną, rankas ir priklijavau lipalo klijais. Į vazonėlį pasodinau gėlytę – tai liksmojo gėlininko plaukai.
Daniel Daševskij
„Maloni katė“
"Gerosios vilties" progimnazija
1 klasė
Čia maloni katė, teikianti dżiaugsmą. Darbas ragina plėtoti vaikų dėmesį, rūpestį ir meilę gyvūnams
Dominyka Grigaitė
„Antrasis gyvenimas“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
3 klasė
Sukurtas vazonėlis augalui suteikiant atliekoms antrą gyvenimą. Konstruojant buvo naudojamos įvairios medžiagos – skardinė, medžiagų skiautės, dvipusė lipni juosta, karoliukai, juostelės, sagutės.
Dorotėja Vyšniauskaitė
„Vėžliuko namelis“
Jono Totoraičio progimnazija
2 klasė
Vėžliukas niekada neišeina iš savo namų, jis visada savo namelį nešiojasi sau ant nugaros, todėl ir sugalvojau jam papuošti jo namelį. Vėžliuko namelį papuošiau su labai gražiomis gėlėmis. Dabar jam visada bus linksma, kad ir neišeinant iš savo namelio. Ir visi kas tik eis pro Vėžliuką sakys: Koks gražus vėžliukas ir jo namelis. O aš galėsiu kasdien rūpintis vėžliuko gėlyte ją vis palaistant.
Ernestas Raudys
„Trys draugai“
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Ernestas iš buvusio indelio kavai ir lino špagato sukonstravo vazonėlį bei pasodino tris kaktusus. Berniukas džiaugėsi savo augalais ir žada juos prižiūrėti.
Viktorija Bachmetjeva
„Linksmieji draugai“
Klaipėdos “Santarvės“ progimnazija
2 klasė
Darbą sudaro trijų dalių kompozicija: visi gėlių vazonai padaryti iš plastikinių butelių apačios, nudažyti, suteikiant jiems originalius katinų ir pandos vaizdus.
Daniela Rakauskaitė
„Įsimylėję paršeliai“
Kulautuvos pagrindinė mokykla, Kauno r.
1 klasė
Vazonėliai pagaminti iš plastikinių butelių. Guašas sumaišytas su lipalu. Plastikiniai buteliai nudažyti balta spalva. Pritaikyta kambarinė gėlė prie paršelių rožinės spalvos ausyčių.
Donatas Miselis
„Vazelė su kiškučiu“
Ukmergės „Ryto“ specialioji mokykla
3 klasė
Panaudota indelis nuo jogurto, gumytės, veltas kiškutis.
Eleonora Brazaitė
„Gėlių pieva“
Vilniaus „Saulėtekio“ mokykla-daugiafunkcis centras
4 klasė
Darbo tikslas- prisidėti prie gamtos saugojimo. Vazonas pagamintas iš plastikinio butelio, panaudojant įvairias spalvinimo technikas . Papuoštas gėlėmis iš popieriaus.
Elija Rėkašiūtė
„Prie durų“
Plungės r. Šateikių pagrindinė mokykla
2 klasė
Darbeliui pagaminti Elija panaudojo nebereikalingą guminį batą ir nudažė jį dažais. Pagamino gėlei vazonėlį.
Erik Skurdyalis
„Gedimino pilis“
Visagino „Gerosios Vilties“ progimnazija
1 klasė
Vazonas pagamintas iš plastikinio kibiro, dekoruotas akmenukais.
Evita Papečkytė
„Naujas mėtos vazonėlis“
Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazija
2 klasė
Nutariau pagaminti naują vazonėlį gėlytei mėtai. Susiradau skardinę, atlikusį nuo mamos špagatą, lipnių raidžių, karštus klijus ir prikėliau skardinukę naujam gyvenimui. Pasodinau gėlytę ir pasipuošiau savo kambarį.
Gabija Mickevičiūtė
„Šiaudinukė“
Mažeikių Senamiesčio pagrindinė mokykla
1 klasė
Darbo eiga: 1. Naudojami du jogurto indeliai. 2. Jogurto indeliai karštais klijais apklijuojami spalvotais šiaudeliais. 3. Jogurto indelių dugnai suklijuojami tarpusavyje. 4. Indelių sujungimo vieta surišama kaspinu. 5. Pagamintame vazonėlyje pasodinama gėlė.
Greta Miliauskaitė
„Mieganti gražuolė“
Vilniaus „Saulėtekio“ mokykla-daugiafunkcis centras
4 klasė
Darbo tikslas- prisidėti prie gamtos saugojimo. Darbas atliktas iš plastikinio PET butelio, panaudojant įvairias spalvinimo technikas .
Nojus Vingis
„Citrinukas“
Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis Šilutės raj.
2 klasė
Savo darbelį pavadinau,, Citrinuku“, nes mėgstu valgyti citrinas su medumi. Jo nosytę taip pat padariau panašią į citriną. Kad jam būtų jauku, skardinę apvyniojau šiltais siūlais. Citrinukas dabar augins kaktusą, o aš prižiūrėsiu, kad jam nieko netrūktų.
Vakaris Ladauskas
„Medūza“
Ukmergės Senamiesčio progimnazija
4 klasė
Darbui buvo panaudotas giros butelis. Labai stengėsi ir šiame vazonėlyje „apgyvendino“ savo mėgstamiausią ir gražiausią gėlę. Dabar šis vazonėlis puošia Vakario kambarį.
Viktorija Balsevičiūtė
„Skanėstas“
Klaipėdos raj. Endriejavo pagrindinė mokykla
2 klasė
Vazonėliui pagaminti naudojome: plastiko butelį, plastiko tamponėlius (kurie naudojami siuntos turiniui apsaugoti), akvarelės dažus ir karštus klijus.
Augustas Dapšauskas
„Smagūs dangteliai“
Viešoji Įstaiga Pranciškonų gimnazija
1 klasė
Dangtelis nuo pieno – Augustui? Dangtelis nuo sulčių – Augustui? Dangtelis nuo vandens – taip pat Augustui? Tiek mama, tiek tėtis jau seniai žinome, jog dangtelius nuo įvairių butelių atiduodame Augustui. :) Ir štai: senas butelis, žirklės, šiek tiek karštų klijų, spalvoti dangteliai, Augusto kūrybiškumas ir turime nuostabų naują vazonėlį gėlėms. Vazonėlis papuošė Augusto kambarį.
Augustas Simonavičius
„Pelėdžiukas“
„Žemynos“ progimnazija, Panevėžys
2 klasė
Pirmiausia pasiruošiau visas darbui reikalingas priemones. Geltonais dažais nudažiau butelį. Iš nukirptosios dalies iškirpau ausytes. O akytėms, nosytei panaudojau sagutes. Viską priklijavau karštais klijais. Dar veidelį padailinau juodu markeriu.
Augustė Pauliukaitė
„Antrasis gyvenimas“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
3 klasė
Sukurtas vazonėlis augalui, suteikiant atliekoms antrą gyvenimą. Konstruojant buvo naudojamos įvairios medžiagos – skardinė, medžiagų skiautės, dvipusė lipni juosta, karoliukai, juostelės.
Austėja Ralytė
„Burbuliukai“
Kelmės rajono Liolių pagrindinė mokykla
4 klasė
Vazelė gėlėms su ąsele „Burbuliukai“.
Austėja Zenevičiūtė
„Ilganosis“
Merkinės V. Krėvės gimnazija
1 klasė
Pagamintas iš plastikinio pieno butelio, nudažytas guašu ir papuoštas spalvoto popieriaus detalėmis.
Barbora Jašinskaitė
„Kriauklelių jūra“
Panevėžio, Vilties‘‘ progimnazija
4 klasė
Vazonėlis pagamintas iš vienkartinio plastikinio vazonėlio, marlės, gipso. Dekoruotas vazonėlis dažais ir kriauklytėmis, jūros žvaigždutėmis.
Daniel Ileko Ndongala
„Senelio laukas“
Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla
3 klasė
Darbelis padarytas iš plastikinio butelio, aplipintas plastilinu. Padarė senelio traktorių, jį prikabino, parodė, kad pasėjo žieminius rugius.
Elinga Rupšytė
„Turbo žvaigždė“
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Mergaitė antram gyvenimui panaudojo skardinę dėžutę nuo konservų, papuošė ją sintetiniais papuošimais ir pasodino palergoniją, kurią skyrė savo klasės draugams.
Luknė Bredelytė
„Antrasis gyvenimas“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
3 klasė
Sukurtas vazonėlis augalui, suteikiant atliekoms antrą gyvenimą. konstruojant buvo naudojamos įvairios medžiagos – skardinė, medžiagų skiautės, dvipusė lipni jyosta, juostelės, sagutės.
Aistė Mačiulytė
„Džiaugsmas“
Vilkaviškio r. Sūdavos pagrindinė mokykla
3 klasė
Mano darbelis yra nuostabus. Buvau darbinga ir linksma jį darydama.
Alanas Falevich
„Vasaros vazelė“
Ukmergės „Ryto“ specialioji mokykla
2 klasė
Pagaminta naudojant plastikinį grietinės indelį, medžiagos skiautes,popierinius drugelius ir gėlytes.
Augustė Daugintytė
„Linksmuolis“
Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinė mokykla, Kretingos r.
3 klasė
Darbo pagrindas – panaudotas diskas, ant jo padėtas vazonėlio korpusas – dalis plastikinio butelio. Veido dalys padarytos iš plastikinių butelių kamštukų, kartono likučių. Viskas priklijuota karštais klijais. Linksmumo ir vaikiškumo vazonėliui suteikia žvilgantys plaukučiai.
Edvinas Geislers
„Spindinti žvaigždė“
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Edvinas iš antrinių žaliavų – skardinės dėžutės ir lininio špagato bei sintetinių papuošimų sukonstravo vazonėlį ir pasodino kaktusą. Berniukas ant skardinės dėžutės kruopščiai vyniojo lino špagatą ir papuošė vazonėlį džiovintais citrinų ritinėliais.
Edvinas Malakauskas
„Antrasis gyvenimas“
Klaipėdos „Versmės“ progimnazija
1 klasė
Darbo eiga: 1. Reikalingos priemonės: guašas, indelis vandeniui, teptukai, tuoletinio popieriaus ritinėlis, kiaušinių dėklas. 2. Guašu numargino tualtinio popieriaus ritinėlį, užklijavo apačią su lipnia juosta. Gavosi puikus vazonėlis mūsų sudžiovintoms gelytėms. 3. Kiaušinių dėklą guašu išmargino gražiu ornamentu, pripildė žemių ir pasodino prieskonius.
Emilis Ustilo
„Vazonėlis - vaza“
Trakų pradinė mokykla
3 klasė
Galima naudoti kaip vazą gėlėms merkti, ar sodinti įvairius augalus.
Jokūbas Kusas
„Saulės zuikučiai“
Jonavos Justino Vareikio progimnazija
3 klasė
Dekoratyvinio vazonėlio centre – didesnis indelis – saulytė, o aplinkui – mažesni – saulės zuikučiai. Patogu ir gražu, nes galima patalpinti įvairaus dydžio gėlių vazonėlius bei suprojektuoti savotišką „gėlynėlį“, kuris gali papuošti ne tik kiemo erdvę, bet ir vidaus patalpas. Darbelis sukurtas be klijų. Panaudotos priemonės: plastikiniai buteliai, peiliukas-rėžtukas, žirklės ir segiklis su metalinėmis sąsagėlėmis.
Lėja Mikalčiūtė
„Kriauklė“
Panevėžio, Saulėtekio“ progimnazija
1 klasė
Darbui buvo naudojamas skardinis indelis nuo kavos,karšti klijai,kriauklės. dekoruotas karštais klijais, klijuojant kriaukles.
Lukas Būtėnas
„Auksinukas“
Alytaus Šaltinių progimnazija
4 klasė
Vazonėlis pagamintas iš plastikinio butelio ir naudoto kompaktinio disko.
Martynas Vaičiūnas
„Paršiukas Kriuksiukas“
Panevėžio, Vilties‘‘ progimnazija
4 klasė
Vazonėlis pagamintas iš didelio tuščio plastikinio butelio, kuris buvo supjaustytas pagal susikurtą idėją, paskui su karštais klijais buvo priklijuotos kojos ir ausytės. Galutinis darbo užbaigimas- paršelis buvo nupurkštas sidabriniais dažais.
Simonas Motūžis
„Musė“
Plungės Senamiesčio mokykla
2 klasė
Susiradau plastikinį butelį, išpjausčiau, iškarpiau. Padariau sparnus, akis ir priklijavau karštais klijais. Pasodinau gėlytę ir dabar mano „Musytė“ puošia kambarį.
Aironas Domasik
„Saulė“
Jonavos pradinė mokykla
3 klasė
Man reikėjo žirklių, peilio, siūlo vilnonio ir skardinės. Darbo eiga: pasiėmiau skardinę ir nupjoviau viršutinę jos dalį. Apatinę dalį pasilikau ir iš viršaus kirpau juosteles, bei jas perlenkiau. Tada apvyniojau apačią tolygiai siūlu. Kad skardinė atrodytų žaismingiau, kaip saulė, perkirptas juosteles dar kartą perkirpau perpus.  
Ariana Kovalenko
„Zuikis“
Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla
3 klasė
Vazonėlis atliktas iš plastikinio butelio. Iškarpyta zuikio forma. Dažais nuspalvinta norimo personažo atvaizdą. Įdėtas vazonėlis su gėlėmis
Augustas Belko
„Linksmasis vazonėlis“
Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija
2 klasė
Ruduo. Vis dažniau saulutė slepiasi už debesėlio. Augustas nusprendė, kad reikia pasigaminti tokį vazonėlį, į kurį pažiūrėjus būtų galima nusišypsoti. Šiam vazonėliui pagaminti naudojo plastikinį butelį, kompaktą, guašą, klijus, flomasterį. Jame įmerkė gėlės.
Augustė Švėgždaitė
„Linksmasis debesėlis“
Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija
1 klasė
Vazelė „Linksmasis debesėlis“. Naudotas plastikinis buteliukas, diskas ir senos knygutės lipdukai. Bus merkiamos gėlytės.
Brigita Ogurkaitė
„Gėlėta vazelė“
Ukmergės „Ryto“ specialioji mokykla
3 klasė
Pagaminta, naudojant plastikinį indą nuo majonezo, medžiagines juostas, dirbtines gėles.
Dominykas Juškys
Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija
1 klasė
Edvin Starkovskij
„Kaktusų namelis“
Jano Sniadieckio gimnnazija, Šalčininkai
3 klasė
Mūsų namuose gyvena kaktusų šeima. Aš nusprendžiau padaryti jiems naują vazonėlį. Vazonėlis išėjo baltas, galima ant jo piešti. Kiekvieną kartą panorėjus, galima keisti piešinį vis kitu. Manau, kad nauji namai patiko mūsų kaktusams.
Gabija Jautakytė
„Žmogeliukas“
Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla
3 klasė
Darbelis padarytas iš balto plastikinio butelio, su karštais klijais priklijuotos akytės, burna. viduje pasodintos smulkiosios petunijos.
Gabija Misevičiūtė
„Lapinukė“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
2 klasė
Pagamintas iš tuščio skalbinių minkštiklio plastikinio butelio. Lauke pririnkau medžių lapų, juos klijavau karštais klijais. Taip pat priklijavau kaštonų ir mandarinų žievelių, kad kvepėtų.
Gustė Valaitytė
„Auksinė rudens mozaika“
Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla
4 klasė
Priemonės: gilės, kaštonai, akmenukai, plastikinė tara ir auksiniai purškiami dažai. Vieta: vazonėlį purškiau dažais kieme, o klijavau namuose. Veikla: plastikinę tarą man nupjovė mama. Nupjautą indą apipurškiau auksiniais dažais. Vazonėliui nudžiūvus parsinešiau jį namo ir pasiruošiau dekoravimo darbams. Dėliojau rudens gėrybes ir klijavau jas karštai klijais. Tada įstačiau vazoną su gėle ir darbelis baigtas!
Gvidas Kumpis
„Linksmasis džipas“
Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija
3 klasė
Kai buvau mažas tėtis man nupirko mašinytę – džipą. Aš su juo visą laiką žaisdavau, vežiodavau žaisliukus, įvairius daiktus. Kai paaugau su mašinėlėmis nebežaidžiau. Bet šitas džipas man labai ,,geras“. Gėlei augti bus labai smagu. Vazonėliui padaryti reikėjo mašinytės, špagato, žemės ir gėlės. Špagatu sutvirtinau džipo šonus, kad žemės neišbirtų.
Ieva Meškauskaitė
„Staigmena“
Kulautuvos pagrindinė mokykla, Kauno r.
1 klasė
Vazelės gamybai naudojo plastikinį indelį nuo grietinės. Jį apklijavo virvele, papuošė kaspinėliu.
Miglė Norkeliūnaitė
„Paskutinė kriauklytė“
Marijampolės R. Stankevičiaus progimnazija
3 klasė
Miglė konkursui „Antrasis gyvenimas“ nutarė pagaminti vazonėlį gėlei, kuris jai primena jūrą. Mergaitė pasakojo, kaip ji ieškojo tinkamų kriauklyčių darbeliui papuošti.
Nojus Brazauskas
„Rudens puošmena“
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla, Vilkyčiai
1 klasė
Nojus vazonėlį gėlytei sukonstravo namuose, savarankiškai, nes dėl ligos nebuvo tą dieną mokykloje. Iš savo nebenaudojamo smėlio žaislo berniukas sugalvojo padaryti vazonėlį gėlei, papuošė jį natūraliomis gėlėmis ir gamtinėmis medžiagomis bei pasodino kaktusą. Šalia pasodinto kaktuso patupdė draugą nykštuką ir dar jį papuošė.
Paulė Grigaliūnaitė
„Kalankė“
Alytaus Senamiesčio pradinė mokykla
4 klasė
Norėdama apsaugoti gamtą gaminau vazonėlį gėlytei. Jo gamybai naudojau įvairiaspalvius plastikinius kamštelius, karštus klijus ir plastikinį kibirėlį. Pagaminus į jį pasodinau gėlytę kalankę.
Rūstė Kundrotaitė
„Kamaziukas“
Naujosios Akmenės, Saulėtekio‘‘ progimnazija neformalaus ugdymo būrelis, Giliukai‘‘
3 klasė
Rūstė atsinešė broliuko seną žaislą – mašiną. • Mašinos kėbulo dugne pradūrėme tris skylutes; • Pridėjome smulkių akmenukų; • Pripylėme žemių, pasodinome gėlytes. • Vazonėlį ,,Kamaziukas‘‘ pastatėme ant palangės.
Saulė Barčaitė
Šiaudelių šokis
RASEINIŲ VIKTORO PETKAUS PAGRINDINĖ MOKYKLA
2 klasė
VAZONĖLIS PAGAMINTAS IŠ KONDENSUOTO PIENO SKARDINĖS. JI APKLIJUOTA PLASTIKINIAIS ŠIAUDELIAIS, PERKRIRPTAIS PUSIAU. DEKORUOTAS ĮVAIRIAIS KAROLIUKAIS IR KITOMIS ATLIKUSIOMIS „BRANGENYBĖMIS". NIEKO NELAUKĘS, JAME APSIGYVENO KAKTUSĖLIS. DĖŽUTEI ANTRAS GYVENIMAS, GĖLYTEI NAUJI NAMAI.
Viltė Kazlauskaitė
„Pavasaris-vasara-ruduo“
Raseinių r. Ariogalos gimnazija
2 klasė
Šis vazonas tiks pasodinti gėlių sėklas pavasarį. Džiugins visą vasarą ir rudenį.Pamačiau tėtės nupjautas, atlikusias vamzdžio dalis. Sugalvojau kažką sukurti. Paprašiau tėtės suveržti. Aš laikiau, dėliojau. Pavyko sukurti. Nudažiau. Nudžiuginsiu mamą. Jau seniai norėjo vazono po langais.
Aleksandra Malik
Vilniaus Taikos progimnazija
3 klasė
Augustė Danilevičiūtė
„Varvekliai“
Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centras
4 klasė
Reikia: tuščio kavos indelio, įvairių sp. karoliukų, lininė virvutė, lipalas, teptukas, jei nori dažų, pieštuko. Virvute apsukame kavos indelį prieš tai patepdami lipalu, kad gerai laikytųsi. Pieštuku pasižymime viršuje ir apačioje bangeles ant kurių taip pat lipdysime virvutes. Po to į kiekvieną bangele teptuku pritepti daug lipalo ir užbarstyti karoliukų. Laukti kol išdžius. Jei norime akriliniais dažais galime nudažyti tarpą tarp viršutinių ir apatinių bangelių. Gėlės vazelė užbaigta. Sodiname norimą gėlyte.
Austėjus Strimaitis
„Šysenėlė“
Merkinės V. Krėvės gimnazija
1 klasė
Pagamintas iš plastikinio jogurto indelio, nudažytas guašu ir papuoštas spalvoto popieriaus detalėmis.
Dominykas Valantinas
„Vazonėlis ir gėlytė“
Raseinių r. Ariogalos gimnazija
3 klasė
Susirinkome visas reikalingas priemones: nereikalingą indelį, plastikinį butelį, kamštelius nuo plastikinių butelių, karštus klijus, žirkles, popierių, dažus. Plastikinį butelį nukirpau, sukarpiau juostelėmis viršutinę jo dalį ir įstačiau į indelį. Sukarpytas juosteles priklijavau prie apačios. Pagrindui panaudojau kamštelius. Gėlytei panaudojau dalį plastikinio butelio, kurį apklijavau popieriumi. Jį nudažiau žaliai ir gavosi žydintis kaktusas vazonėlyje. Kaip gera matyti naujai atgimusius nereikalingus daiktus!
Ema Kundelytė
„Spalvotas dviratukas“
Panevėžio „Žemynos“ progimnazija
2 klasė
Šiam dviratukui pirmiausia Ema padarė spalvotas lazdeles. Tada jas klijavo prie kompaktinių plokštelių. Blizgiu popieriumi papuošė jogurto indelį. Indelį priklijavo prie dviratuko. Tada pasodino gėlytę. Kaip gražu!
Jokūbas Šermukšnis
„Vazonėlis“
Plungės Senamiesčio mokykla
2 klasė
Susiradau plastikinį butelį, išpjausčiau, iškarpiau. Panaudojau karštus klijus suklijavimui, nupurškiau baltais dažais. Laukiau kol nudžius. Mano vazonėlis baigtas ir jame augs kaktusiukas.
Jonas Žiurinskas
„Katinas Arnas“
Saulės“ mokykla, Kazlų Rūda
2 klasė
Katinas Arnas žaidžia su saulės spindulėliais, kurių taip reikia gėlytei.
Justė Žemgulytė
„Žaliaskarė eglutė“
Plungės Senamiesčio mokykla
2 klasė
Susiradau plastikinį butelį, išpjausčiau, iškarpiau ir pasodinau savo gėlytę. Mano vazonėlis – tikra „Žaliaskarė eglutė“ .
Kajus Būdvytis
„Žaibas“
Šilutės r. Vilkyčių pagrindinė mokykla
1 klasė
Kajus iš antrinių žaliavų – skardinės dėžutės ir lininio špagato sukonstravo vazonėlį bei pasodino sansevjeros ūglį. Berniukas ant skardinės dėžutės kruopščiai vyniojo lino špagatą ir labai džiaugėsi, jog jo pasodintas daigelis panašus į žaibą
Kamilė Baranauskaitė
„Paršelis“
Merkinės V. Krėvės gimnazija
1 klasė
Pagamintas iš plastikinio indo nuo skalbimo priemonės, nuspalvintas guašu, papuoštas raudonos spalvos plastikinio maišelio skiautėmis ir spalvotu popieriumi, akys – papuošti plastikiniai kamšteliai.
Liepa Masytė
„Antrasis gyvenimas“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
3 klasė
Sukurtas vazonėlis augalui, suteikiant atliekoms antrą gyvenimą. konstruojant buvo naudojamos įvairios medžiagos – skardinė, medžiagų skiautės, dvipusė lipni juosta, kriauklės, juostelės.
Meda Piekutė
„Kačiukas“
Raseinių Šaltinio progimnazija
4 klasė
Mano vazonėlio vardas yra Kačiukas Burundukas. Jį dariau su didele meile. Į šį vazonėlį pavasarį pasodinsiu gėlytę ir ją prižiūrėsiu.
Milana Spiridonova
„Karnavalas“
Klaipėdos “Gabijos” progimnazija
1 klasė
Naudojama plastikiniai buteliai, folija
Milena Juršaitė
„Egzotinis vazonėlis“
Martyno Mažvydo progimnazija, Klaipėda
2 klasė
Mano sukurtas vazonėlis yra iš kokoso kevalo. Išgėrus kokoso pieną, suvalgius vidų, kevalas dažniausiai imamas ir išmetamas. Aš sumaniau šį grožį prikelti ,,antram gyvenimui“. Sukūriau gėlių vazonėlį, ir taip namų jaukumui sukūriau egzotinės nuotaikos. Jame dabar auga mielas kaktusiukas.
Adomas Kęstutis Vinslovas
"Linksmasis ananasas"
KAUNO ŽALIAKALNIO PROGIMNAZIJA
4 klasė
PAĖMIAU SKARDINĘ IR PAGALVOJAU, KAD REIKĖTŲ JĄ APKLIJUOTI AKMENUKAIS IR SAGOMIS. BUVAU SUGALVOJĘS DAUG BŪDŲ, BET ŠIS PASIRODĖ MAN GERIAUSIAS. LAUKE PRISIRINKAU AKMENUKŲ. AKMENUKUS SUKLIJAVAU IR PALIKAU DŽIŪTI. KITĄ DIENĄ MOČIUTĖ ATVEŽĖ MAN SAGŲ. SAGAS KLIJAVAU ILGAI, BET KAI SUKLIJAVAU BUVO LABAI GRAŽU. KAI PASODINAU AUGALĄ, MAN ŠIS VAZONĖLIS PRIMINĖ ANANASĄ.
Ainė Šarachovaitė
„Šelmis“
Panevėžio „Žemynos“ progimnazija
2 klasė
Priemonės: pieno butelis, spalvotas popierius, klijai. Ainė iškirpo iš butelio norimą vazonėlio dydį. Priklijavo iš spalvoto popieriaus šonus. Tada vienur spalvino, kitur kūrė iš spalvoto popieriaus vazelės dalis. Pamerkė dirbtines gėlytes, o paskui pasodino gyvą gėlytę.
Andrėja Špakytė
„Ruduo“
Raseinių Šaltinio progimnazija
4 klasė
Plastiko butelio dalį nudažė žaliai – tai vasara, o kita dalis - žemės spalva – ruduo. Paprasta. O genialumas ir slypi paprastume.
Arnis Dabševičius
„Mėlynoji saulutė“
Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla
4 klasė
Vazonėlį pagaminau iš kamštukų, perpjauto plastikinio butelio, pagaliukų ir spalvoto popieriaus. Idėja man kilo, kai pamačiau mėlynus kamštukus vienoje vietoje. Norėjau, kad gėlė išsiskirtų iš kitų, tai padariau vėjo malūnėlius. Procesas truko 3 dienas, reikėjo palaukti, kol sudžius suklijuoti kamštukai. „Mėlynoji saulutė“ tegul lapkričio mėnesio vakarais visiems žydi.
Arnoldas Milašauskis
„Šuniukas“
Šiaulių „Ringuvos“ mokykla
4 klasė
„Šuniukas“ vazonėlis gėlei.
Augustas Sipavičius
„Augalų vazonėlis iš plastikinio butelio nuo pieno“
Pakuonio pagrindinė mokykla
2 klasė
Augalų vazonėlis iš plastikinio butelio nuo pieno. Puoštas akmenėliasi ir spalvoto popieriaus juostelėmis.
Auksė Meškauskaitė
„Papuošk mane“
Lapių pagrindinė mokykla, Kauno r.
3 klasė
Vazonėlis pagamintas iš plastikinio kibirėlio. Kibirėlis aptrauktas medžiaga ir dekoruotas natūraliomis medžiagomis: kankorėžiais, kaštonais, gilėmis, kavos pupelėmis, lauko gėlėmis. Mūsų vazonėlis ypatingas tuo, kad kiekvieną dieną jį galima dekoruoti skirtingai ir jį turėti vis kitokį. Pagrindinės dekoracijos nekinta, tačiau kitas galima lengvai pakeisti (pagal nuotaiką, sezoniškumą ir t.t. ...). Todėl ir pavadinimą sugalvojome tokį – „Papuošk mane“! P.S. Įdėjome keliomis nuotraukomis daugiau, kad galėtume tai atskleisti.
Austėja Lotorevičiūtė
„Vazonėlis“
Šalčininkų r. Dieveniškių, Ryto‘‘ gimnazija
1 klasė
Ant plastmasinio kibirėlio su kaštais klijais priklijavo medžiagą. Paskui su dažais nudažė kibirėlį ir papuošė medžiaginėmis gėlėmis.
Benas Veretinskas
„Kankorėžinis vazonėlis“
Panevėžio, Vilties‘‘ progimnazija
4 klasė
,,Kankorėžinis vazonėlis’‘ pagamintas iš indelio nuo šuns maisto ir kankorėžių. Daug kankorėžių radau, Kambary suskaičiavau. Šuns indelį pasiėmęs, Juos gražiai suklijavau.
Damian Mazailo
„Katinas“
Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla
2 klasė
Vazonėlis ,,Katinas“. Darbas atliktas iš panaudoto butelio.
Domantas Suchockis
„Antrasis gyvenimas“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
3 klasė
Sukurtas vazonėlis augalui suteikiant atliekoms antrą gyvenimą. Konstruojant buvo naudojamos įvairios medžiagos – skardinė, medžiagų skiautės, dvipusė lipni juosta, karoliukai, sagutės, juostelės.
Domas Kuršinskas
„Pistacijų vazonėlis“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Domas stiklainį apklijavo kiaušinio dėklo skuteliais, išmirkytais vandenyje su lipalu. Kai truputį nudžiuvo, nuspalvino guašu. Tada iš pistacijų kevalų su karštais klijais pagamino gėlytę ir ją priklijavo. 
Eda Bendžiūtė
„Peledžiukas – gamtos mylėtojas, saugotojas“
Švėkšnos „Saulės“ gimnazija, Švėkšna, Šilutės raj.
4 klasė
Peledžiuką pasirinkau papuošimui vazonėlio, kadangi turėjau tokias antrines žaliavas. Panaudojau penkių litrų vandens talpą, apklijavau gražiu, iškarpytu popieriumi, kuris buvo gautas su įpakavimu, kad nesuduštų stiklas, vaisių įpakavimus panaudojau uždengimui taros kraštelio pjūviui. O pelėdžiuką gaminau iš kartoninio popieriaus. Kirpau juosteles, jas sukau, klijavau popieriniais klijais. Tvirtinau visas detales karštais klijais. Taip ir gavosi mano vazonėlis.
Edvin Narvoiš
„Katinas“
Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla
2 klasė
Vazonėlis ,,Katinas“. Darbas atliktas iš panaudoto butelio.
Ema Kavaliauskaitė
„Laimingoms šeimoms“
Raseinių Šaltinio progimnazija
4 klasė
Emos darbas ,,Laimingoms šeimoms“. Padirbėjo pati: kruopščiai ir atsakingai. Vazonėliui panaudojo tetrapaką, kurį nudažė, dekoravo.
Emilija Balandytė
„Pelytė po palme“
Žemaičių Naumiesčio mokykla - darželis
2 klasė
Pelytei labai patinka gyventi po žaliuoju augalu. Pelytė su malonumu prižiūri savo palmę, kad kenkėjai nenuskriaustų. Pasilaisto kad nenudžiūtų ir nenumirtų.
Eva Norkūnaitė
„Kiškutis“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
2 klasė
Vazonėlis „Kiškutis“. Pagamintas iš metalinės dėžutės. Nudažytas ir papuoštas.
Justė Kuzaitė
„Sniegius“
Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla
4 klasė
Savo vazonėlį gaminau iš plastikinio butelio, medinių lazdelių ir akvarelės dažų. Man šis projektas patiko, nes galėjau padaryti tai, ko nebuvau darius. Vazonėlį pavadinau „Sniegius“, nes noriu, kad vazonėlis ir žiemos metu žydėtų.
Kristijonas Granickas
„Jonvabaliai miške“
Balsių progimnazija, Vilnius
3 klasė
Kurdamas gėlių vazonėlį naudojau plastikinį butelį, vienkartinius puodelius, medžio šakeles, giles ir šviečiančią girliandą. Mažos šviečiančios lemputės man asocijuojasi su naktyje šviečiančiais jonvabaliais, kurie šviesdami tarp medžių šakų sukuria mistinio miško įspūdį. Darydamas šį darbą pastebėjau įdomų dalyką, kad mano pasirinktas plastikinis butelis pagamintas iš dviejų sluoksnių, tarp kurių aš nusprendžiau įdėti lemputes, kad jos nesušlaptų laistant augalėlį.
Majus Labanauskas
„Covido paršelis“
Plungės Senamiesčio mokykla
2 klasė
Susiradau plastikinį butelį, išpjausčiau, iškarpiau. Panaudojau karštus klijus suklijavimui, nupurškiau dažais. Laukiau kol nudžius ir mano „Covido paršelis“ paruoštas.
Mantas Šetkus
„Gėlių pilis“
Kulautuvos pagrindinė mokykla, Kauno r.
1 klasė
Kulautuvoje gausu kaštonų, todėl nusprendė Mantas kavos skardines papuošti jais. Mažesnę skardinę papuošė namuose užsilikusiais, vasarą pajūryje surinktais gintarėliais. Išėjo tikra pilis!
Patricija Poliakaitė
Jano Sniadieckio gimnnazija, Šalčininkai
3 klasė
Vazonėlis iš medinių skalbinių segtukų, bei jau naudoto plastikinio indelio.
Toma Škarnulytė
„Gaidelis“
Alytaus r. Miroslavo gimnazija
4 klasė
Vazonėliui pagaminti reikės: tuščias jogurto indelis, kartono gabaliukai (kojinių pakuotė), spalvoto popieriaus atliekos, klijai, guašas Iš kartono iškirpti gaidelio galvą bei uodegą. Iš spalvoto popieriaus gabaliukų iškirpti „plunksneles“. Galvą, uodegą ir pluksneles priklijuoti ant indelio. Galvą ir uodegą nudažyti guašu. Vazonėlyje tinka auginti velykinė žolytė, pipirnė ir papuošti velykinį stalą.
Yasein Gamal Ramadan
„Už švarią Lietuvą“
Tauragės vaikų reabilitacijos centras-mokykla „Pušelė“
4 klasė
Vazonėlis iš plastikinio butelio, pavadintas „Už švarią Lietuvą“. Plastikinis butelis buvo įkirptas juostelėmis iki tam tikros ribos. Juostelės užlenktos ir užkištos už plastikinio žiedo. Vazonėlis nudažytas akrilo dažais ir papuoštas plastiko dekoracija.
Žemyna Stasiulevičiūtė
„Lapė snapė“
Vilkaviškio r. Alvito mokykla-daugiafunkcis centras
2 klasė
Šiam darbeliui reikėjo labai paprastų medžiagų: plastikinio butelio, kuris jau seniai nesurado namuose vietos ir visiems trukdė, pernykščio guašo, kurio nesupiešiau 1 klasėje, žirklių, klijų ir balto popieriaus lapo. Kodėl vazonėlis „LAPĖ SNAPĖ“? Paaiškinsiu. Gyvenu kaime, atokioje sodyboje. Rytais dažnai matau vaikštinėjančią ir peliojančią lapę. Pastebėjau, kad ji liūdna. Gal ji neturi draugų? Nutariau padaryti laputaitę, pastatyti ant palangės ir dar įdėjau gėlytę - tegul lapė nebijo naujosios draugės, nes gėlės - draugystės ženklas. Nežinau, ar pastebės lapė mano vazonėlį, ar „susidraugaus“ su plastikine laputaite, bet man širdelė aprimo. Juk aš pasistengiau dėl laputės. Darbelį gaminti labai patiko. Darbas vyko sklandžiai, su gera nuotaika. O ir butelis surado vietą. Dabar jis nesumėto, o puošia namus ir džiugina lapę.
Adrija Šerkšnaitė
„Zuikis“
VDU, Atžalyno“ progimnazija
3 klasė
Naudojant vienkartinę plastikinę stiklinę, dovanų papuošimą, plastiliną ir dažus, sukūrė zuikį.
Arijus Stankevičius
„Raketa“
Plungės Senamiesčio mokykla
2 klasė
Susiradau plastikinių butelių, apklijavau iškirptais lašeliais, nudažiau. Panaudojau karštus klijus suklijavimui. Padariau savo vazą „RAKETĄ“ ir įdėjau žydinčią orchidėją.
Armandas Rastokas
„Šiaudelių armija“
Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija
1 klasė
Priemonės: skardinė, dažai, šiaudeliai, karšti klijai. Darbo eiga: skardinė padengiama dažais, dekoruojama karštų klijų pagalba įvairaus ilgio šiaudeliais.
Austėja Noreikaitė
„Vasaros gėlytės“
Kulautuvos pagrindinė mokykla, Kauno r.
3 klasė
Dažyta skardinė ir puošta dekoracijomis.
Austėja Zaicevaitė
„Varlytė“
Kelmės rajono Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija
2 klasė
Mano varlytė, kur šokinėja. Jai patinka gėlytės visos gražios. Ji šoka prie gėlytės ir gėlytė apsigyvena joje. Vazonėlį gėlytei dariau iš kavos indelio, storo špagato, lipalo. Dar kirpau spalvotą lapą. Klijavau akytes. Varlytė saugos gėlę.
Donatas Palubinskas
„Mažas plastikinis indas, į kurį sudedame džiovintas gėlytes“
Šilutės r. Kintų pagrindinė mokykla
2 klasė
Mažas plastikinis indas į kurį sudedame džiovintas gėlytes. Jis papuoštas plastelinu.
Dovydas Lukminas
„Aštuonkojis Pitas“
Raseinių Šaltinio progimnazija
2 klasė
Vazonėlis „Aštuonkojis Pitas“ padarytas iš limonado butelio. Išpjaustytas aštuonkojo kūnas/galva. Kojos suvertos iš plastikinių butelių kamštelių. Iš kamštelių taip pat padarytos aštuonkojo akys ir nosis. Kūnas papuoštas nuo dovanos likusiu kaspinėliu. Vazonėlyje „pamerktos“ gėlės, kurios padarytos iš nuo dovanų likusių kaspinų.
Edvin Klimovič
„Ruduo“
Vilniaus „Saulėtekio“ mokykla-daugiafunkcis centras
4 klasė
Darbo tikslas- prisidėti prie gamtos saugojimo. Vazonas pagamintas iš plastikinio butelio, panaudojant įvairias spalvinimo technikas.
Eimantas Ardzijauskas
„Už švarią gamtą“
Kalvarijos gimnazija
2 klasė
Panaudojau plastikinį butelį, perpjoviau pusiau, tada nuo kiaušinių sietelį sukarpiau ir nudažiau guašu, dar paėmiau nuo pieno tetrapaką perkirpau pusiau ir nudažiau. Tada kamštukus ir kiaušinių sietelius priklijavau su popieriniais klijais. Įdėjau orchidėją tik gaila kad dabar nežydi ji, o šonuose įdėjau po kaktusiuką. Na va darbas ir baigtas.
Ema Samėnaitė
„Šakalinis vazonėlis“
Panevėžio „Žemynos“ progimnazija
2 klasė
Man kilo mintis plastikinį butelį papuošti šakaliukais. Išėjau į pievą ieškoti šakelių, o kartu su jomis parsinešiau įvairiausių gyvių: nuo mažų vabaliukų iki pūkuotų kirmėlių...Šakeles sukarpiau vienodo ilgio ir jomis apdėliojau plastikinį butelį. Pirmiausia jas pritvirtinau gumele, kad jos „neskrajotų“. Tada mamytė paskolino špagato surišimui. Taip išmetimui paruoštą plastikinį butelį prikėliau antram gyvenimui. Vazonėlyje dabar puikuojasi mano kaktusiukas.
Gabija Raškauskaitė
„Vazonėlis močiutei“
Prienų r. Balbieriškio pagrindinė mokykla
4 klasė
Močiutė mūsų miela gėlių darželį sodina. Kepa nuostabų pyragą ir savo vaikaičius vaišina. Šį savo rankų darbo vazoną , sukurtą iš panaudotų daiktų, su meile dovanosiu savo močiutei.
Germilė Zavertaitė
„Plastikinis vazonėlis kaktusui“
Klaipėdos „Versmės“ progimnazija
1 klasė
Eiga: 1. Perkirpom plastikinį butelį per pusę. 2. Karštais klijais jį patepėm ir vyniojom aplinkui vilnonius siūlus. 3. Kad būtų gražiau, vilnonius siūlus naudojom dviejų spalvų. 4. Į padarytą vazonėlį įstatėm savo turėtą kaktusą. Vazonėlis su kaktusu puošia kambarį.
Gytis Balčiūnas
„Stipruolis vazonėlis RI“
Kėdainių „Ryto“ progimnazija
4 klasė
Ri nuo mažens mėgo konstruoti ir sportuoti. Jis buvo labai išdykęs. Ri kiekvieną dieną žiūri pro langą ir svajoja, stebi lauke žaidžiančius vaikus. Kartais aš irgi ateinu pasvajoti su šmaikštuoliu Ri. Kad būtu dar smagiau laiką leisti kartu, aš jį pradžiuginu vandeniu.
Kipras Kraunevičius
„Mokyklinis autobusas“
Kulautuvos pagrindinė mokykla, Kauno r.
1 klasė
Naudojome: pakelį nuo pieno, plastikinę stiklinaitę nuo guminukų, spalvotą ir paprastą popierių, kartoną, klijus, pieštukus ir flomasterius. Pakelį nuo pieno apklijavome geltonu popieriumi. Nusipiešėme ant balto lapo duris, langus. vaikų veidukus ir kt. detales. Ant kartono, dangtelio pagalba, ratus. Viską nuspalvinome, iškirpome ir užklijavome ant pakelio. Tada iškirpome skylę būsimo autobuso stoge. Stiklinaitę nuo guminukų apklijavome geltonu popieriumi, įdėjome į ją augalą su žemėmis ir įstatėme į autobuso stogą. Štai ir mūsų mokyklinis autobusas! :)
Kotryna Kisielytė
„Augalėlių karalystė’“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
4 klasė
Šis ,,vazonėlis‘‘ pagamintas iš plastikinio indo, kuris buvo skirtas skystiems skalbiklių milteliams. Indą apklijavo tapetais ir paskui papuošė vasarą pririnktomis kriauklėmis.
Laura Višniauskaitė
„Sveikas, rudenėli“
Ukmergės Senamiesčio progimnazija
1 klasė
Plastikinį butelį perkirpome pusiau ir apklijavime popieriaus skiautelėmis, kurias flomasteriais nuspalvinome įvairiomis spalvomis. Į rudeninį vazonėlį pasodinome augalėlį.
Martynas Kaminskas
„Siūliukas“
Kulautuvos pagrindinė mokykla, Kauno r.
3 klasė
Skardinė, puošta siūlais ir dekoracijomis.
Mažvydas Mickus
„Papūgėlė“
Kauno r. Kulautuvos pagrindinė mokykla
2 klasė
Vazonėlis pagamintas iš plastikinio butelio ir vienkartinių indelių. Mano rankų dėka jie gavo antrą gyvenimą. Gavosi tikras šedevras...
Nedas Stankūnas
„Spalvų žaismas“
Kauno Simono Daukanto progimnazija
1 klasė
Kurdamas vazonėlį iš antrinių žaliavų, Nedas norėjo atkreipti dėmesį į saikingą plastiko naudojimą mūsų kasdienybėje. Kas pasakė, kad panautotų ir švariai išplautų šiaudelių negalima prikelti antram gyvenimui? Nedas tai žino. Berniukas stengėsi, kad jo darbelis būtų žaismingas ir praskaidrintų niūrias rudenėjančias dienas. Naudojo spalvingus plastikinius šiaudelius ir panaudotą plastikinį kibirėlį. Berniukas derino spalvas ir stengėsi, kad jo darbelyje skambėtų spalvų žaismas.
Ugnė Rupšytė
„Afrika“
Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija
1 klasė
Priemonės: skardinė, dažai, servetėlės, lipalas. Darbo eiga: skardinė padengiama dažais, dekoruojama dekupažo technika servetėlių ornamentais.
Andrijana Prokopavičiūtė
„Šiaudelių šokis“
Kulautuvos pagrindinė mokykla, Kauno r.
3 klasė
Skardinė dekoruota įvairiaspalviais šiaudeliais.
Dominykas Ringaila
„Gėliukas“
Kulautuvos pagrindinė mokykla, Kauno r.
3 klasė
Fantos butelis iškarpytas ir dekoruotas.
Dovydas Šileika
„Pavasario belaukiant“
Kulautuvos pagrindinė mokykla, Kauno r.
1 klasė
Vazonėlis pagamintas iš panaudoto plastikinio indelio. Paviršius apklijuotas virvele ir papuoštas spalvotomis gėlytėmis.
Džiugas Zuoza
„Antrasis gyvenimas“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
3 klasė
Sukurtas vazonėlis augalui suteikiant atliekoms antrą gyvenimą. Konstruojant buvo naudojamos įvairios medžiagos – skardinė, medžiagų skiautės, dvipusė lipni juosta, karoliukai, juostelės.
Elzė Budinaitė
„Linksmasis triušis“
Vilniaus Šeškinės pradinė mokykla
2 klasė
Vazonėliui pagaminti panaudotas plastikinis butelis. Dar buvo naudojamos žirklės, rašiklis, teptukas, dažai. Pirmiausia ant plastikinio butelio išpiešiamas norimas vazonėlio maketas, jis iškerpamas ir nudažomas. Taip galima pasigaminti visą triušių ar kitų gyvūnėlių šeimyną. Aišku nepamirštame pasodinti ir augaliukų.
Ernestas Staigirdas
„Laistytuvėlis“
Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla
3 klasė
Darbelis padarytas iš plastikinio butelio, pridėtas kitas butelis. Galas iškarpytas, kaip laistytuvas. Nuspalvintas guašu. Viduje pasodintas kalėdinis kaktusas.
Faustas Sokolovas
„Pieštukų gauja“
Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija
1 klasė
Priemonės: skardinė, dažai, pieštukai, karšti klijai. Darbo eiga: skardinė padengiama dažais, dekoruojama padrožtais pieštukai karštų klijų pagalba.
Gytė Valiukevičiūtė
„Puokštė“
Šilutės r. Kintų pagrindinė mokykla
2 klasė
Puokštė! Ji sukomponuota į plastikinį indą. Jis papuoštas tinkleliu, jame yra žemių, kad laikytųsi gėlės, avižos, rugio varpos...
Ieva Štainaitė
„Rudenėlis“
Telšių, Ateities progimnazija“
2 klasė
Darbo eiga : nupjoviau plastikinį butelį, su karštais klijais apklijavau popierine dekoravimo juostele ir papuošiau medžiagine juostele. Nudažiau su guašu mėlynių šakeles, šakeles sutepiau su klijais ir apvoliojau gintaro gabalėliais, susmaigsčiau į vazonėlį.
Jokūbas Kraulėda
„Kaktusinė“
Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla
3 klasė
Darbelis padarytas iš indelio plastikinio, apklijuotas nenaudojamais flamasteriais ir pieštukais. Viduje pasodintas kaktusas.
Kajus Gliaubičius
„Jūros pasaulis“
Kulautuvos pagrindinė mokykla, Kauno r.
1 klasė
Kajus sukūrė vazoną iš antrinių žaliavų jūros tematika, įkvėptas vasarą aplankyto Klaipėdos jūrų muziejaus. Jį labai sužavėjo medūzų akvariumas, todėl visa tai atkartojo kurdamas gėlių vazoną. Permatomas medaus kibirėlis atspindi akvariumą, o buteliukų kamšteliai - medūzas ir kitus jūros gyventojus. Vandenį pavaizdavo popieriaus lape nutapydamas guašu ir akvarele. Šiandien Kajaus kurtas vazonas puošia jo rašomąjį stalą, taip primindamas apie vasaros nuotykius..
Lėja Ruplėnaitė
„Dovana mamai“
Klaipėda, „Verdenės“ progimnazija
3 klasė
Darbeliui buvo panaudota plastikinis buteliukas, kokteilių šiaudeliai, blizgučiai.
Mantas Vaičaitis
„Antrasis gyvenimas“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
3 klasė
Sukurtas vazonėlis augalui, suteikiant atliekoms antrą gyvenimą. Konstruojant buvo naudojamos įvairios medžiagos – skardinė, medžiagų skiautės, dvipusė lipni juosta, kriauklytės, juostelės.
Smiltė Marija Virbalytė
„Kabantis, kvepiantis gėlynas“
Viešoji Įstaiga Pranciškonų gimnazija, Kretinga
1 klasė
Pagaminta iš 3 gaivių gėrimų plastiko butelių. Su kanceliariniu peiliuku iš butelių suformuoti gėlių vazonai. Akriliniais dažais nudažyti, dekoruoti. Pagaminti vazonėliai surišti į vertikalią kabančią eilutę. Pasodintos gėlytės hiacintai. Tai puiki kiemo dekoracija, kurią tinka kabinti pavėsinėse, vynuogynuose, ant namo sienos, terasų ar balkonuose.
Vilius Dorėlis
„Klounas“
Klaipėdos r. Ketvergių pagrindinė mokykla
3 klasė
Gėlės vazonėlis iš dvaro pieno plastikinės pakuotės. Ant vazonėlio karštais klijais priklijuotos akutės, nosytė (kamštelis nuo tos pačios pieno pakuotės), plaukai (žali, maži kamuoliukai). Markeriu nupiešta šypsena. Pasodintas alijošius.
Adomas Kavaliauskas
„Antras knygelės gyvenimas “
Kretingos rajono Darbėnų gimnazija.
4 klasė
Adomo vazonas kaktusui pagamintas iš nebenaudojamo plastiko butelio bei apiplyšusio vaikiško žurnalo.
Ariana Narbutaitė
„Jūros gėlė“
Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija
1 klasė
Priemonės: skardinė, dažai, plunksnos, karoliukai, dirbtinė gėlė, karšti klijai. Darbo eiga: skardinė padengiama dažais, dekoruojama plunksna, gėlės žiedu ir karoliukų taku karštų klijų pagalba.
Armandas Vitkauskas
„Aukselis“
Vilkaviškio r. Sūdavos pagrindinė mokykla
3 klasė
Mano darbelis yra auksinis ir mielas. Iš atliekos pavirto auksu.
Arnas Norkevičius
„Kankorėžiukas“
Panevėžio „Žemynos“ progimnazija
2 klasė
 Darbas buvo grupinis. Bet atliekamas su didele šiluma ir užsidegimu. Senelis drauge su Arnučiu garaže nudažė 5 l butelį, močiutė padėjo iškirpti, o Arnutis prisirinkęs lauke pušies konkorėžių pats suklijavo. O kiek laimės dabar visiems! 
Dominyka Vaštakaitė
„Ponas“
Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija
1 klasė
Priemonės: plastikinis butelis, servetėlės, lipalas. Darbo eiga: dekupažo technika dekoruojamas servetėlėmis butelis, suteikiamas pono įvaizdis..
Dovilė Žmurikaitė
„Meilė“
Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija
1 klasė
Priemonės: skardinė, dažai, karšti klijai, papuošimai. Darbo eiga: skardinė padengiama dažais, dekoruojama įvairiais papuošimais.
Gabija Straževičiūtė
„Spalvoti lapeliai“
Panevėžio Beržų progimnazija
2 klasė
Darbui panaudota skardinė nuo alyvuogių, lipnus spalvotas popierius. Popierių sukarpė juostelėmis, po to į netaisyklingus keturkampius. Šiuos keturkampius lipdė prie skardinės nesilaikant jokios tvarkos. Po to pylė žemes ir pasodino gėlę. Darbą atliko specialiuosius ugdymosi poreikius turinti mokinė.
Gabrielita Kniežaitė
„Aš Rožė“
Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija
1 klasė
Priemonės: skardinė nuo kavos, dažai, dirbtinės rožytės. Darbo eiga: skardinė padengiama dažais, karštais klijais priklijuojamos dekoratyvinės rožytės.
Gustas Juknevičius
„Burbulinė vaza“
Vilniaus Žemynos progimnazija
3 klasė
Darbui naudoti kiaušinių dėklai, žirklės ir karšti klijai. Kiaušinių dėklų viršutinė dalis buvo nukirpta ir per lenkimo liniją suklijuota karštais klijais. Į vidų įdėtos kelios patrumpintos viršutinės kiaušinių dėklų dalys, kad prilaikytų įdėtą gėlių vazonėlį. Sunaudoti 5 kiaušinių dėklai.
Ignas Vaičiurgis
„Draugystė“
Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija
1 klasė
Naudotas plastikinis indelis, popieriaus skiautės. Pasodintas kaktusas.
Kamil Kovalevski
„Zuikelis“
Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla
2 klasė
Darbas atliktas iš panaudoto butelio ir kitų medžiagų.
Manuelė Šikšniūtė
„Koko“
Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis
2 klasė
Kokoso kiautas labai tinka gėlės vazonėliui pasigaminti. Gaminimo procesas buvo ne tik labai įdomus, bet ir skanus :)
Marija Olejnikova
„Miške“
Klaipėdos “Santarvės“ progimnazija
2 klasė
Darbą sudaro skirtingų elementų, padarytų iš plastiko, kompozicija. Juodi taškai ant boružėlės ir balti taškai ant musmirių padidina darbo kontrastą ir originalumą.
Mažvydas Zubrickas
„Mokslo žolynai“
Kulautuvos pagrindinė mokykla, Kauno r.
3 klasė
Dekoruotas plastikinis pieno butelis.
Miglė Steponavičiūtė
„Vienaragis“
Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija
3 klasė
Darbelis pagamintas iš plastikinių butelių. Vazonėliui – vienaragiui miglė panaudojo penkis butelius. Arkliuko karčiai, tai pusiau perpjauti plastikiniai buteliai ir sukarpyti plonomis juostelėmis.
Nojus Leskauskas
„Vazonėlis gėlytei“
Raseinių r. Ariogalos gimnazija
3 klasė
Paėmiau nereikalingą plastikinį kibirėlį, butelį, žirkles, klijus, plastikinius šaukštelius – dozatorius, keletą graikinių riešutų, plastikinių šiaudelių papuošimui. Kibirėlį apklijavau popieriumi. Prie jo dugno priklijavau šaukštelius, kad vazonėlis būtų šiek tiek pakeltas. Prisikarpiau įvairių detalių iš plastikinio butelio, šiaudelių. Jomis ir graikiniais riešutais papuošiau vazono šonus. Įstačiau gėlytę ir mano darbelis jau puošia kambarį.
Vykintas Vainauskas
„Burbulas“
Plungės Senamiesčio mokykla
2 klasė
Susiradau plastmasinį kibirėlį ir plastmasinių šaukštelių. Kibau į darbą. Nukarpiau šaukštelių kotelius, panaudojau karštus klijus ir šaukštelių galvutėmis apklijavau plastmasinį kibirėlį puošmena. Mano „Burbulas“ paruoštas ir jame pasodinau savo kaktusiuką.
Arnas Vaikasas
„Ruduo“
Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija
1 klasė
Priemonės: skardinė, dažai, virvė, sagos, pistacijų lukštai, karšti klijai. Darbo eiga: skardinė padengiama dažais, dekoruojama virvėmis bei lukštais ir sagomis.
Brigita Kuzmickytė
Vilniaus Taikos progimnazija
3 klasė
Domantas Karpauskas
Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija
1 klasė
Donatas Paulauskas
„Gėlės vazonėlis“
Plungės r. Kulių gimnazija
4 klasė
Gėlės vazonėlis. Pagamintas iš skardinės, gobeleno, puoštas gobeleno aplikacijomis „Akytėmis“.
Emilis Gudonis
„Drakoniukas“
Alytaus r. Miroslavo gimnazija
2 klasė
PRIEMONĖS: 2 l plastikinis butelis, kanceliarinis peilis, žirklės, spalvotas popierius, karšti/sausi klijai, judančios akytės. Ant plastikinio butelio pažymėti vazono aukštį. Perpjauti plastikinį butelį. Apklijuoti spalvotu popieriumi. Iškirpti spalvotą juostelę ir priklijuoti judančias akytes. Į pagamintą vazoną pridėti žemės ir įsodinti augalą.
Evaldas Baranauskas
„Mėlynasis Rikis“
Saulės“ mokykla, Kazlų Rūda
3 klasė
O kodėl aš mėlynas, kaip koks vandens lašelis? O todėl, kad gėlytėms labai reikia vandens.
Fausta Gramailaitė
„Vienaragė Blizgutė“
Raseinių Šaltinio progimnazija
2 klasė
Vazonėlis „Vienaragė Blizgutė“ padarytas iš pieno butelio. Išpjaustyta vienaragio galvos forma. Aplipinta spalvotu blizgančiu popieriumi bei blizgančiais papuošimai, kurie liko nuo seno megztinio. „Vienaragė Blizgutė tapo orchidėjos vazonėliu.
Germantas Pučkorius
„Pasprogintas vazonukas“
Šiaulių r. Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokykla
1 klasė
Panaudotas visas vienas mineralinio vandens butelis “Vytautas” su kamšteliu ir vienas dangtelis nuo raugintų kopūstų plastikinio kibirėlio. Įrengta ir drenažo sistema - atsukus kamštelį išbėga vandens perteklius.
Giedrė Jankevičiūtė
„Geltonsnapis“
Merkinės V. Krėvės gimnazija
1 klasė
Vazonėlis „Geltonsnapis“ pagamintas iš plastikinio butelio nuo šampūno, papuoštas spalvotu popieriumi
Kajus Venclovaitis
„Šypsena“
Vilkaviškio r. Sūdavos pagrindinė mokykla
3 klasė
Mėgstu darbus dirbti su šypsena , todėl mano darbai šypsosi.
Karina Malyšovaitė
„Spalvoti drugeliai“
Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija
1 klasė
Priemonės: skardinė, kriauklės, plunksnos, karšti klijai, dažai. Darbo eiga: kriauklės marginamos kaip drugeliai, klijų pagalba pritvirtiname prie nudažytos skardinės, viršų ir apačią puošiame plunksnomis.
Kornelijus Stankevičius
„Rudeninė pasaka“
Panevėžio r. Paliūniškio pagrindinė mokykla Tiltagalių skyrius
1 klasė
Suradau du penkių litrų plastikinius butelius. Perpjoviau juos per pusę, sujungiau su mediniu kaiščiu, nupurškiau dažais, išdekoravau guašu. Išėjo puikus vazonas, net žinau ką į jį pasodinsiu...
Lėja Brickovaitė
„Rudens gėrybės“
Kulautuvos pagrindinė mokykla, Kauno r.
1 klasė
Naudojome: skardines, kaštonus, karštus klijai, virvę, senas sagas. Eiga: priklijavome kaštonus, papuošėme sagomis ir virvele.
Linartas Bagdonavičius
„Kaktusiukas“
Plungės Senamiesčio mokykla
2 klasė
Susiradau plastikinį kokakolos butelį, išpjausčiau, iškarpiau, pridėjau žemių ir pasodinau savo žydintį kaktusiuką. Pasipuošiu savo kiemą, tiks šalia moliūgų.
Luka Oniūnaitė
„Vasara“
Panevėžio, Saulėtekio“ progimnazija
1 klasė
Darbui buvo naudojamas skardinis indelis nuo kavos, popierius ir akvarelė, klijai. dekoruotas piešiniu, pieštu ant popieriaus ir priklijuotas klijais.
Luka Tamaliūnaitė
„Maži stebuklai“
Raseinių Šaltinio progimnazija
2 klasė
Vazonėlis „Maži stebuklai“ yra padarytas iš plastikinio kibirėlio. Jo dugne išdurtos skylės, kad prabėgtų vanduo. Kibirėlio dangtelis panaudotas kaip gėlės vazonėlio padėkliukas. Vazonėlio apdailai panaudotos šios priemonės: nuo maišo likusi medžiaga, puokštės juostelė, žaisliukai iš šokoladinių kiaušinių, papuošimai nuo senų drabužių.
Lukas Butėnas
„Antrasis gyvenimas“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
3 klasė
Sukurtas vazonėlis augalui, suteikiant atliekoms antrą gyvenimą. konstruojant buvo naudojamos įvairios medžiagos – skardinė, medžiagų skiautės, dvipusė lipni jyosta, gamtinė medžiaga, gintarai, kriauklytės, akmenukai, juostelės, sagutės.
Mantas Sykas
„Smagiosios gėlytės“
Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija
1 klasė
Priemonės: skardinė, dažai, juostelė, dirbtiniai gėlių žiedai. Darbo eiga: skardinė padengiama dažais, dekoruojama juostelėmis ir dirbtinėmis gėlytėmis.
Marija Nikiforova
„Katytė Rožytė“
Saulės“ mokykla, Kazlų Rūda
4 klasė
Katytė Rožytė vilioja savo rožine spalva prie gėlytės jos drauges bitutes.
Matas Domarkas
„Kutuotas namelis“
Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazija
2 klasė
Vazonėlio gaminimui naudotos medžiagos ir darbo operacijos: pagrindui pasirinkta tuščia pieno pakuotė iš plastiko, ant kurios karštais klijais priklijuotos sukarpytos baldinio popieriaus juostelės, suteikė gaminiui kutų imitaciją. Vazonėlis puoštas akrilo dažais nuspalvintais mediniais pagaliukais ledams ir skalbinių segtukais.
Medeina Krasilnikovaitė
„Žibutis“
KTU Vaižganto progimnazija
2 klasė
Darbelio pavadinimas - Žibutis. Jis pagamintas iš tuščio vitaminų indelio, senų kompaktinių diskų ir senos dokumentų įmautės. Lėkštutę vazonėliui padaryta iš plastikinio kibirėlio dangtelio.
Milda Pužaitė
„Mėlynasis Monstriukas“
Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla
4 klasė
Gaminau iš panaudotos skardinės, nenaudojamo skalbinių segtuko, siūlų – nunėriau ilgą juostelę ir suklijavau aplink skardinę. Akis padariau iš popieriaus, segtukų ir burną iš gumelės. Į vidų įdėjau panaudotą augalą iš akvariumo. Man labai patinka mano Monstriukas, todėl nereikės jo išmesti.
Oskar Gover
„Svajonės gėlė“
Vilnius, darželis-mokykla, Šaltinėlis“
1 klasė
Vazonėliui panaudota kartoninė dėžutė, gyvi, įvairūs vazoniniai augalai, paukščio plunksnos, auksinė juostelė.
Rimantė Basytė
Kaktusiuko namelis
IGNALINOS ČESLOVO KUDABOS PROGIMNAZIJA
4 klasė
Naudotas plastikinis butelis, iš siūlų pintos virvelės, karšti klijai, smeigtukai.
Tomas Michela
„Pavasario gėlės“
Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija
1 klasė
Priemonės: skardinė, dažai, servetėlės, lipalas, juostelė, karšti klijai. Darbo eiga: skardinė padengiama dažais, dekoruojama dekupažo technika, užtvirtinama juostelėmis.
Vakarė Alesiūtė
„Naujas vazonėlis“
Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazija
2 klasė
Katinas sudaužė gėlės vazonėlį. Papasakojau mokytojai. Mokytoja pasiūlė pačiai padaryti vazonėlį. Susiradau tuščią plastikinį butelį, įvairių laikraščių, guašo ir lipalo klijų. Pamačiusi mokytoja mano kūrybinį darbelį pagyrė ir pasiūlė sudalyvauti konkurse.
Vytautė Kantautaitė
„Linelis“
Raseinių Šaltinio progimnazija
4 klasė
Panaudotas plastiko indelis, kuris originaliai dekoruotas špagatu, kamštine medžiaga.
Aistė Stankunavičiūtė
„Sidabriukas“
Jonavos Justino Vareikio progimnazija
3 klasė
Darbelio gaminimui panaudotos priemonės: plastikinis pieno butelis, peiliukas-rėžtukas, žirklės, virvė- špagatas, lipalo klijai, purškiami dažai.
Anastasija Donskich
„Vasaros šypsnys“
Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
4 klasė
Priemonės: 1.Tuščias plastikinis grietinės indelis; 2. Lipni dvipusė juosta; 3. Dekoratyvinės juostelės atraižos; 4.Medžiagos atraižos; 5.Likę įvairūs papuošimai nuo plaukų gumyčių; 6.Kambarinių gėlių vazonėlis; 7.Žirklės; 8.Karšti klijai Tuščias grietinės indelis apsukamas lipnia dvipuse juosta. Sukapromos medžiagos atraižos ir apsukamas indelis. Ant viršaus užklijuojamos juostelės ir karštų klijų pagalba pritvirtinamos likusios detalės. Ant palangės stovintis spalvingas vazonėlis primins vasarą.
Benedikta Panezi
„Varpelio nuotaika“
Viešoji Įstaiga Pranciškonų gimnazija
1 klasė
Vazonėliui padaryti panaudojome stiklainį, guašą, senus karoliukus, karštus klijus. Stiklainį nudažėme ir apklijavome smulkiais karoliukais ir gera nuotaika.
Edvinas Milašius
„Vyriškai“
Klaipėdos „Vyturio“ progimnazija
1 klasė
Priemonės: skardinė, dažai, užtrauktukas, sagos, karšti klijai. Darbo eiga: skardinė padengiama dažais, dekoruojama užtrauktu ir sagomis karštų klijų pagalba.
Elena Maskoliūnaitė
„Katinėlis rainakėlis“
Panevėžio „Vilties“ progimnazija
1 klasė
Elena katinėlį-vazonėlį gamino iš skardinės. Ją nudažė juodais dažais ir priklijavo popierines detales. Darbelis skirtas Helovino šventei.
Elija Buivydaitė
„Gėlės vazonėlis“
Plungės r. Kulių gimnazija
4 klasė
Pagamintas iš grietinės indelio, spalvoto popieriaus, puoštas gobeleno širdelėmis.
Elija Rubavičiūtė
„Ruduo